Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meghúzódott a lovam lába, mit...

Meghúzódott a lovam lába, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyik terep után jöttünk haza és észre vettem hogy ügetésben sántít. Ez már kb 2 hete. Azóta lóbalzsammal volt kenegetve, be van szűrődve, de nem meleg és rúgni is tud vele, csak amikor kikötöm pucolni, akkor pihenteti és ügetésben még mindig sátít. Azóta nem volt erőltetve elég finoman mentem vele és keveset. Azt mondták orvos nem kell, mert ez csak húzódás, de már kezdek aggódni. Mit javasoltok? Kenegessem még vagy tudtok valami jobb praktikát vagy mát végképp orvos kell? Lépésben, vágtában nem sántított.

2018. szept. 30. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvost. Lótartás alapszabálya, hogy akkor úszod meg az orvosi kezelést "olcsón" ha azonnal, mikor baj van, hívod a dokit, nem pedig kenegeted, borogatod (csak ha doki mondja). Szerintem hívj orvost.
2018. szept. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
ne hívj orvost , kenjél rá níveát és kész
2018. szept. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát köszönöm a rettent hasznos szabályokat... bár szerintem te se mész orvoshoz, ha meghúzod a lábad futás közbe, de még simán tudsz vele járni és nincs komoly bajod
2018. szept. 30. 15:43
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2 hét után is sántikálva futnék, akkor elmennék orvoshoz. Már 4 nap után is elmennék, nem hogy 2 hét múlva... Egy ló nem 60kg, ha rosszul lép, komolyabb baja is lehet. Orvos és kész.
2018. szept. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk ott indul az egész, hogy bekened hűtő lóbalzsammal, befáslizod és 2-3 hét szigorú box pihenő. Nem lightos lovagolgatások, főleg nem vágtában. Ha nem akarod, hogy egész nap bent legyen, akkor is egy kisméretű (kb box) karámban legyen. Max pár perc séta lovas nélkül. De még ilyenkor is telefonos konzultáció nem árt az orvossal, mert az elején ő se tud mást mondani, de megerősíthet. Viszont, ha 2-3 hét után se javul, akkor ki kell hívni, mert lehet komolyabb gond van egy húzódásnál.
2018. szept. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2018. szept. 30. 16:08
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, ennyi idő után viszont már orvost hívnék, mert amit az előbb írtam, az akkor érvényes, amint egyből érzékeled, hogy baj van. Nem ám hetek után úgy, hogy rá is dolgoztál.Szóval most már inkább orvost hívj, de ha legközelebb ilyen van, akkor a pihentetés legyen az első gondolatod.
2018. szept. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!