Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Praktikák kólikázó lónak?

Praktikák kólikázó lónak?

Figyelt kérdés

Tegnap este lovam kólikázott, nagyon rosszul volt. 7 éve tartom, de ez volt az első eset neki is és nekem is, így bevallom őszintén, kicsit pánikoltam. Tünetekről egyből felismertem, azonnal orvost hívtam, de kint volt egy másik esetnél, így csak kb 2 óra múlva tudott jönni, annyit mondott, jártassam és ne engedjem lefeküdni. Ez természetesen már a telefonálás előtt is így volt. Viszont olyan rosszul volt, hogy úgy kellett rángatnom, vonszolni, kiabálni vele, hogy ne feküdjön. Érdekelne, hogy vannak e valamk "házi praktikák", amit egy (ne legyen, de) esetlegesen soron következő helyzetnél be tudok vetni, amíg kiér a doki, hogy ne szenvedjen annyira? Vidéken vagyunk, így nem válogathatok a sürgősségi állatorvosok között, nagyon messze vannak, más se ér ki hamarabb, átlag állatorvos meg nem is vállal itt lovat, 3at végigtelefonáltam, de mind nemet mondott (a többi fel se vette). Olvastam illóolajokról, futóban rázkódásról, ecetről, csipkebogyóról... Mi az, ami működhet? Természetesen nem állatorvos helyettesítésére gondolok, hanem a kiérkezéséig tűrni. Hallottam azt is, hogy lovardák tartanak buscopan injekciót, na azt én nem merném beadni, úgyhogy ilyenben nem is gondolkodok.

Köszönöm előre is a válaszokat és a segítséget!



2018. okt. 8. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:
52%

Ha képes nyugodtan lenni, nem baj, ha fekve jobban érzi magát. Csak azt ne engedd, hogy fel-le pattogjon. Lefekszik-felkel-lefekszik-felkel... Na, az ilyenkor nem jó. Ilyenkor szokták inkább sétáltatni. De ha elfekszik, és csendesen elvan, az nem gond. Meleg vízzel, esetleg nagyon híg maccsal vagy meleg víz-kevés korpa kombóval meg lehet kínálni, ha elfogadja. Ha kisebb a kólika, még csak az étvágytalan, nyűgös szakaszban van, meg lehet próbálni 10 percet rövid füvön legeltetni, hátha megindul a rendszer a rágástól.

Kevésbé gyors, de a buscopant lehet izomba is adni, ha vénázni nem mersz. Viszont a görcsoldó ilyenkor nyilván a leghatékonyabb...

2018. okt. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Találtam neked közben cikkeket:


[link]

2018. okt. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. okt. 14. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!