Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mivel etessem a lovam hogy ne...

Mivel etessem a lovam hogy ne hízzon tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy lovam amit 3évesen vettem legelőről. Nálam beálló és karám van, nagyon szép kiállása volt amikor elkezdtem a belovaglását és napi szinten mozgott, de most 7hós terhesen nyilván már nem lovagolom amióta babát várok és velem együtt hízik a lovam. Lucernát kap reggel este, nincs előtte egész nap egy pár órát teszi ki neki (talán 3-4) ha folyamatosan áll előtte. Amennyit tudom mozgatom ez kb napi fél óra (én sem tudok többet mozogni ennél egy huzamba).

Elég nagy hordó hasa lett meg combosodik hátsó fertájon. Mit ajánlotok

"nem használt" lovaknál az etetésre?

Régen szálas takarmányba változatosan kapta a lucerna/széna/zabszalma, illetve zab/árpa keveréket, ha nem mozgott akkor zabmentes müzlije volt. Most csak lucerna.


2018. okt. 12. 17:58
1 2
 1/18 Becixxx ***** válasza:
15%
Minek neked ló? Normális vagy ?
2018. okt. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Miért is? Eddig is voltak lovaim azért meg nem adom el mert bővül a család... A ló a baba előtt is megvolt már.
2018. okt. 12. 18:33
 3/18 anonim ***** válasza:
39%
Nyilvánvaló hogy nem megfelelően takarmányozod, és még normálisan mozgatva sincs.. mit vártál?
2018. okt. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj neki lucernát, mert rá fog menni a lábára, így, hogy nem dolgozik. Kapjon szénát, de csökkentsd a takarmány mennyiségét, vegyél mellé legalább egy pónit vagy szamarat, és kérj meg valakit, hogy segítsen lefutószárazni azon a fél órán túl.
2018. okt. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Lucerna helyett szénát etess vele, és ha keveset mozog, abrak sem kell.
2018. okt. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Lucerna helyett, csak réti széna kell. Ha ilyen keveset dolgozik az abrakot csökkentsd, majd el is hagyható. Viszont jó lenne, ha lenne valaki segítséged, mert többet kéne mozgatni,főleg ha meg lesz a baba is.
2018. okt. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A férjed nem tudja lemozgazni a lovat? Vagy valaki a családból?
2018. okt. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Abrakot nem kap már fél éve. köszi a válaszokat. Sajnos nem ketten vagyunk ő meg sokat dolgozik.
2018. okt. 13. 08:56
 9/18 anonim ***** válasza:
50%
És? Nem csak a párod mozgathatja le a lovat...
2018. okt. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Abrakot nem kap már fél éve. köszi a válaszokat. Sajnos nem ketten vagyunk ő meg sokat dolgozik.
2018. okt. 13. 09:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!