Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csinálja ezt a lovam?

Miért csinálja ezt a lovam?

Figyelt kérdés

Adott egy angol telivér 3 évesen vettem legelőről nem volt emberhez szokva, lényeg hogy miután elhoztam egyedül engem fogadott el mást nem engedett a boxához sem kivinni is csak én tudtam. Szépen javult az emberek felé a kontaktja, belovagoltam soha semmi problémánk nem volt szépen dolgozott alattam mindig. Eleinte nem de utána futószáron más is lovagolhatta de egyedül akkor volt ott is hajlandó dolgozni ha én futószáraztam ha más akkor szembe fordult tolatott ha nem engedték akkor ágaskodott. Nálam ilyen nem volt. Mostanra ott tartottunk hogy más is el tudta lovagolni és kedves is földről mindenkivel. Nem rég viszont úgy alakult hogy fejbe vettük az eladását mivel kevés időm lett rá munka miatt, meghirdettem mint lovagolható ló, jöttek is megnézni kipróbálni és kiakart ugrani a lovas alól. Nem tudom érzik a lovak az eladás szándékát? Minden érdeklődővel undok volt. Más jött szomszéd bárki velük megint kedves.

A ló még mindig itt van nálam már nem próbálom eladni sem mert én tudom hogy amúgy remek ló nekem bármit megcsinal kupecnek meg nem adnám oda csak azért érdekel hogy mi volt ez nála ?


2018. okt. 19. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól belovagolt lónak minden átlagos képességű lovas alatt el kell mennie alap szinten. Olyan nincs h a világon csak 1 embernek megy, ez vagy csúztatás vagy ez egy nehezen eladható, elcseszett ló.
2018. okt. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen bizalmatlan idegenek felé. Téged meg a szomszédokat ismeri. El lehet adni, csak tegyél fel róla videókat, hogy mire képes, és ha valaki felhív, nyugodtan mondd meg, hogy idegenek felé eleinte kicsit macerás, de ha felenged, nagyon aranyos. Meg lehet próbálni, hogy nem rögtön felpattannak rá, hanem kicsit elvannak a box előtt (veled), adnak neki valamit, stb...
2018. okt. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Két lovam van kezdők jöttek a másik lovamra lovagolni őt simogatták addig 3.jara amikor jöttek kezdő is felült rá semmit nem csinált most meg jöttek megnézni felült a csávó ahogy leült a nyeregbe és én a földről elengedtem a kantárt vágtába eredt és dobálta fel a fejét utána lehiggadt de akkor a csávó már csak sétálni mert vele hiába mutattam videót hogy kezdő lány egyedül lovagolta még kissé pattogósan ügyetlenül semmi baj nem volt a lóval csak hogy kicsit jobban ismerte közölték a 'vevok" hogy egy csikó szinten van hogy ez egy nyers ló.

Nálunk meg baráti körben teljesen nyugodt normális, nagy pályán úgy tudom mozgatni futoszar nélkül hogy ugyanazon a vonalon halad körben szóra dolgozva hogy nem kell rá futoszar. Ezt pl kipróbáltuk a párommal is mert őt is nagyon jól ismeri leszámítva hogy ő nem lovagol de neki meg elszalad.

2018. okt. 19. 12:54
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Vannak egy gazdás lovak. Sőt a lovardában volt olyan ló akire nem lehett felültetni 1 embert. Azt az egy gyereket állandóan lerakta. De csak azt az egyet. Vannak ilyen lovak.
2018. okt. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

A lovak szerintem nagyon hasonlóan viselkednek mint a kutyák, akinek volt kutyája az könnyebben érti meg a lovak testbeszédét és reakcióit. Az egyetlen különbség hogy kutyára nem tesznek nyerget.


A válasz 100%-ba hasznosnak tűnik.

2018. okt. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

#5


Ja... 100%-ba hasznosnak tűnik...

Persze, amennyiben egy pusztító orkánt kora tavaszi gyenge fuvallatnak titulálunk.


A kutya és a ló között hatalmas különbségek vannak.

2018. okt. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az én lovamat anno egy nagy lovardából vettük, kezdőket futószáraztak rajta, haladók terepre mentek mentek vele. Én is kimentem párszor vele, és beleszerettem abba az akarnok kis természetébe, de egyébként nagyon aranyos volt, sosem csinált semmi rosszat. Eléggé rossz körülmények között volt tartva,sovány volt, a patája összerohadva, a szőre mocskos csomókba összeállva, Megvettük, vele együtt egy másikat is(ő is hasonló állapotban volt) és bekerültekek a gyönyörű, szalmával bőven terített istállóba, bőségesen kapotak enni, állatorvost hívtunk, megvizsgálta őket, a patájukhoz adott egy oldatot, amit naponta kétszer kellett belenyomni. Amíg a régi tanyán minden szép és jó volt, itt fel sem engedte nyergelni magát, ha mégis ráültem, addig bakolt, amíg le nem dobott. Értetlenül álltam a dolog előtt. Már el akartam adni, amikor egy utolsó lehetőségként egy volt zsokét megkértém, hogy nézze meg, szerinte mi a baj. Kivitte terepre 3 órára, és azt mondta, annyira érzékeny az idegrendszere, hogy hiába sokkal jobb körülmények közé került, nagyon megviselte, hogy el lett hozva a régi helyéről, még így is, hogy a kis barátját is elhoztuk. Minden nap kiment vele terepre, 2 hét után a kezembe nyomta a szárat, hogy most mér nem lesz vele baj. És így is lett, de a mai napig is utálja, ha más ül rá. Nem csinál semmit, de szó szerint. Nem indul el, ha mégis, akkor megáll ott, ahol én vagyok. Egyszerűen egygazdás, de soha nem bírnék megválni tőle, pedig én is csak hétvégén tudok lovagolni.
2018. okt. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!