Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek a csomózott...

Mi a véleményetek a csomózott kantárról, zablával?

Figyelt kérdés
Elége megtetszett a csomózott kantár, zablával együtt, de eddig nem nagyon hallottam róla. Miben más, mint egy rendes kantár? Ez is úgy működik mint egy rendes? Szerintetek megvegyem, vagy maradjak a hagyományos kantárnál?

2018. okt. 20. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha zablával használod akkor nem hiszem, hogy más lenne, mint egy bőr kantàr. Ha nem tervezed később zabla nélkül is használni vagy nem egy másféle “szabást” szeretnél, mint a hagyományos angol kantárak akkor szerintem maradj a sima bőrnél. Ha esetleg szimplán csak tetszik vagy egyedit szeretnél akkor jó választás lehet. Arra ügyelj, hogy a bőr kantár a csatoknál általában (!) ellpattan, ha fennakad vele a ló viszont a csomózott nem fog. Ha netán terepen elszalad és fennakad egy fán akkor ott is marad sok szép sérüléssel együtt.
2018. okt. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A csomózott kantár életveszélyes. Nem szakad, ha esés esetén belelép a ló simán csontig hatoló sérüléseket szerezhet.
2018. okt. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Sajátos véleményem, hogy a kettő nem megy egyben. A csomózott kötőfékben az a lényeg, hogy ahol vannak a csomók, pl az orránál, ott fejti ki a hatást, vagy is nyomás. Arra reagál a ló. De plusz zabla az nekem sok. Vagy csomózott kötőfék zabla nálük, vagy normál kantár, ugye zablával. Úgy értem, hogysok, hogy össze zavarod vele a lovat. Elég egy félével irányítani a lovat, felesleges kettővel. De ha kezelhetetlen a lovas, akkor érthető lenne. :)
2018. okt. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző voltam. Elnézést a helyesírási hibákért! :) De remélem érthető. :D
2018. okt. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akartam írni,: kezelhetetlen a lovad*.Elnézést. Nálam volt ilyen eset 1 lónál, azért írtam meg a véleményem. Szintén előző voltam.
2018. okt. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!