Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell helyesen munkavágt...

Hogyan kell helyesen munkavágtázni?

Figyelt kérdés
Eddig csak kétszer háromszor vágtáztam, viszont az vadászvágta volt. Próbáltam hátradőlni és beleülnia nyeregbe, de úgy nem éreztem az egyensúlyt. Kérlek segítsetek!

2018. okt. 21. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Futószáron kéne gyakorolni az idomító ülést, ha ez megy akkor lehet vadászvágtázni.
2018. okt. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%

#1

Szinte minden lovardában az első vágta vadászvágtába megy hogy a lovas érezze először a vágta mozgását. Olyan lra ültetnek ami csak visz előre még lógó szárral is simán elvágtázik a körön.


Viszont kedves kérdező ezek szerint ha nincs egyensúlyod, térd támaszod sincs ami nagyon nagy baj. Ha lesz rendes térdtámaszod na majd akkor lesz egyensúlyod is.

2018. okt. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves vihar!

Nálunk biztosan nem megy első vágtát szabadon a lovas, amíg én vagyok ott az edző. 😉 A vágta más jellegű mozgás, mint az ügetés, futószáron kengyel nélkül tanítom, mint az ügetést, aztán ha megy kengyellel is kapaszkodás nélkül, akkor a beugratást is futószáron tanítom. Első szabad beugratás körkarámban történik. Ha minden rendben, mehet a nagy pályára a lovas.

Eredmény biztos ülésű lovas, aki akkor se esik kétségbe, ha elhagyja a kengyelt, véletlenül se kapaszkodik a ló szájába és ha akarata ellenére ragadná el egy ló, le tud ülni a fenekére és meg tudja fogni.

Ez kb 3-4 alkalom futószáron, míg szabadon engedem, ebbe nem hal bele senki.

2018. okt. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

De a hogyan kell kérdésre még a válasz szükséges, hogy törölni kell a nyerget a megfelelő ütemben. Fiúknak azt szokták mondani, hogy mintha megizélnéd az első kápát.

Hátra normális terepen normális jármódban ne dőljél, felsőtested legyen függőleges.

2018. okt. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
17%
Le kell ülni a seggedre és a derekaddal kövesd a lò mozgását. Akkor fog csak menni ha lötyörgés nélkül megy a tanügetés. A lábad is maradjon 1 helyen, azzal kapaszkodsz, hajtod elöre a lovat.
2018. okt. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!