Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy ló belovaglása mennyi idő...

Egy ló belovaglása mennyi idő és kb. mennyi pénzbe kerűl?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy egyénenként változó, de ez kb mennyi idő és mennyi pénz lehet, nekem. Nagytatámnak van egy 5 éves kancája, aki megtűri a lovast a hátán, de nincs betanítva nyereg alá, csak kocsiba. .(amúgy nagyon nyugodt és barátságos ló). Az oktatóm felajánlotta, hogy segít betanítani. Ez általában mennyi időbe telik, amíg alapszinten belovagolt lesz? És mennyi pénz egy ilyen belovaglás?

2018. okt. 21. 18:34
 1/4 A kérdező kommentje:
Én is lovagolok, már 3 éve, úgyhogy betudnék segíteni a képzésben.
2018. okt. 21. 18:45
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha be van kocsizva, és nem ellenséges, nem lesz nagy gond vele. A napi munka fogalmát már ismeri, zablára reagál, hangra reagál. Innen már csak át kell kódolni, hogy értse, mit akartok tőle az egyes segítségekkel. De pl eleinte csizma + csettegés (vagy amire most elindul), utána meg inkább a csizma. Hamar össze fogja kötni a dolgot. Összelovagolni "szépre" nyilván idő, mert nincs ehhez szokva sem ő, sem az izmai. Kocsiban mindegy volt, merre áll a feje :) De ez már valóban csak szoktatás kérdése. Alapjáraton a három jármódot, irányváltást szerintem néhány hét, egy hónap alatt megérti. Aztán lehet finomítgatni.
2018. okt. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lótól függő! Vannak lovaink akik, csikóként kerültek ide. Nagyon könnyen tanultak. Mára már kész lovak. De van egy 6 éves angol félvérem, aki sajnos rossz gazdánál volt előttünk, és már 2 éve kínlódok vele. Annyira akaratos.
2018. okt. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hááát, volt olyan ló alattam, akinél kb. egy hét volt a belovaglás...Estem is róla háromszor, pedig ez előtte ritkán fordult elő.
2018. nov. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!