Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van 2 idős lovunk "bértartásba...

Van 2 idős lovunk "bértartásban", de a tulajdonos már 1 éve nem fizet! Nehéz anyagileg eltartani már nagyon, de nem tudunk mit tenni. Szerbiában van ez a helyzet, itt mások a törévnyek. Valakinek valami ötlete? Olvasd ⬇⬇⬇⬇

Figyelt kérdés
Van 2 idős lovunk! Az egyik 24 éves, a másik 29 éves (nagyon jó állapotban vannak a korukhoz képest). Mind a 2 ló egy licitáción lett vásárolva, egy civil szervezett (menhely!!!) össze adta rá a pénzt, mivel a hölgy aki most jelenleg a tulajdonos...neki ne volt pénze a lovakra (De akinek nincs pénze, miért vesz egy élő állatot?!) Nos a lényeg, hogy a nőszemély, már 1 éve nem fizet. De nem tudunk mit tenni! Mert semmilyen szerződés nem kötöttünk, hogy bértartásbn vannak a lovak, nincs semmi bizonyíték szóval. A lovak úgy kerültek ide, hogy a személynél akinél előzőleg voltak a lovak, "kidobta őket". Vajon miért...mert ez a nőszemély itt sem fizetett, természetes, hogy kidobta, ki akar ingyen lovat tartani? Így sírva jött, hogy csináljunk helyet a lovaknak, megsajnáltuk őket, a lovakat!! Az 24 éves ló Yugosláv bajnok volt akadályugrásban, a másik pedig szintén egy eredményes ló. Ez Szerbia, nincs olyan, hogy 4 hónapig nincs fizetve a bértartás és miénk a ló. Már vágóba is megvették volna, de mi sosem vágunk lovat, a másik meg, hogy képzeljétek mekkor cirkuszlet volna, hogy hú a menhelyes lovak vágóra kerültek. Szégyen a gazdájukra nézve. A nőnek a kezén a nyakán a ló neve van. Fontosabb, mint az egyetlen kisfia, és 1 éve nem érdekli a szerettett lova? MI EZ? Nem írom le a tartozását már. De ez nekünk hatalmas NAGY minusz, vesztesség. KÁR! Mert ezek a lovak esznek, élnek!....gondozva vannak, munkások is rendezik. De miért? Mert szeretjük a lovakat? EZ nem elég. Valamiből fent kell tartani. Nem tudunk velük mit csinálni. Nem lovagoljuk őket. Nekünk ez mind vesztesség. Valaki valami ötletet mondjon. A lovak jó helyen vannak, de a vesztességbe visznek! A menhely el sem viszi, mert jó helyen vannak. De már szerettünk volna egy jó lovat venni, de a 2 idős ló elveszi a helyet stb. Bocsánat a helyesírásért, de remélem érthető. :)

2018. okt. 22. 09:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Fogod a két lovat és kikötöd a nő lakása elé őket, vagy elviszem a menhelyhez és ott kötöd ki őket. Onnantól kezdve nem a te gondod.

Legközelebb meg ne engedj a siránkozásnak. Vagy köss szerződést, mert most esélytelen, hogy a pénzedhez jutsz.

2018. okt. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen idős lovak már nincsenek olyan állapotban, hogy terhelni lehessen őket. Gondolom ha elbírnák a lovas súlyát, akkor használták is volna.
2018. okt. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Miért ne lennénk normálsiak? Nem értem, mire fel ez? Inkább a nőszemély nem normális.
2018. okt. 22. 09:32
 4/20 A kérdező kommentje:
Jaa hát nem is említettem, hogy a nő azt mondta nem lovagolhatjuk őket.
2018. okt. 22. 09:33
 5/20 A kérdező kommentje:
És még egy szép dolog, hogy a nő egy pár éve a menhelynek a tagja volt, mentette a lovakat. Szerintem most is menhelyes. De nem tudunk mit tenni. Esetleg, ha valaki privátban ír, többet is mesélehetek. Gondoltuk feltenni az internetre, hátha észre veszi magát a nő...
2018. okt. 22. 09:39
 6/20 anonim ***** válasza:
86%

Onnantól hogy nem fizet, az "azt mondta" pont annyira számít, mint neki az, hogy tartozik nektek. Van szerződés, amiben le van írva, hogy nem lovagolhatjátok? Ugye hogy nincs. Fizesse meg a tartozást, akkor majd nem lovagoljátok.

Szokott kijönni a lovakhoz? Nyugodtan mondjátok meg neki, hogy mivel nem fizet, elkezditek használni a lovakat.

2018. okt. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nincs szerződés. Majdnem, hogy baráti alapon hozta ide a lovakat. 1 évig fizetett is..akkor is maradozva. A 24 éves ló még simán lovagolható. Nem volt már kb 8 hónapja a lovaknál. Nem nézte őket. Amúgy meg nem is kérünk sokata bértartásért, mert tudjuk, hogy nem nagyon tud fizetni, stb. Szóval fejenként 100 euró/ló...ki is lehet számolni, ha 1 évig nem fizet az menniy. Plusz a patkolás, körmölés, oltások, az állatrovos, a fogápolás...
2018. okt. 22. 09:53
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

Te is tudod a választ!


Vagy jótékonyan tovább tartod, vagy visszaviszed a gazdának.


Tudom a legjobb az lenne, ha fizetne a gazdi, de miért tenné? Ingyen is eteted a lovakat, akkor?

2018. okt. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
Akkor az öreget vidd el a menhelyhez, a másikat meg lovagoljátok.
2018. okt. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy igazatok van! :D Vagy is nem baj...tudom a választ én is. A menhely nem fogadja be őket, mert jó helyen vannak. De bben a pillanatban írtam egy menhelyesnek, hogy mondja meg mi tévők legyünk. Hátha befogadják a lovakat. Mert itt Szerbiában a rossz körülmények között tartott lovakat fogadják be.
2018. okt. 22. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!