Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tehetek hogy lovas íjász...

Mit tehetek hogy lovas íjász lehesek? Illetve ajánljátok-e ebben az esetben.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Segítseget és tanácsot szeretnék kérni olyanoktól akik értenek ehez a témához. Kérjek kíméljetek a sok negatív kommentektől.Nagyon fontos lenne.

Történetünk az lenne, hogy regen íjjászkodtam, bár nem volt tanárom így a pontos ismereteket nem volt esélyem elsajátítani. Csak hobbiként tettem. Kicsi korom óta lovagolok, azonba eddig nem jutott eszembe a lovas íjjaszkodás ötlete. Iletve ahogy rendszeresebben el kezdtem lovagolni elhagytam az íjaszkodást. Igaz, már a lovaglást se tanárral csinálom, csak hobby szinten mert imádom. Volt egy nagyon veszélyes lovam aki miatt rengetegszer sérültem és korházba kerültem. Őt kb 3 éve lecseréltem. Mivel nem terveztem hogy versenycélként lovagolnék mint pl( díjugratás, díjlovaglás, galopp, military...stb) ezert nem volt célom ilyen lovat keresni. Akit vettünk ló egy 9 éves angol telivér, aki 3 éves korában galoppban és díjugratásban versenyeztettek. Ez miatt az 2x műtötték a lábat illetve a háta se a legjobb, így mindig masszírozom neki amikor van rá időm. Azonban mióta megvan 3 éve kicsit szeretnék többet csinálni vele mint a monoton cavaletti, síkmunka , lépés ügetés vágta. Szeretnék olyan versenyeken résztvenni, ami nem terheli meg. Gondoltam a díjlovagásra, azonban az nem igazan tetszett neki. Állapota se lett a legjobb. Westernt is gondoltuk de erről is lemondtam a nehéz felszerelések miatt.Végül a régi íjászat jutott eszembe. Kérdésem az lenne, hogy egy hozzá értő szerint meg érné-e vele ezt az irányt elkezdeni, egészségére, állapotára hogy hatna? Kepes lenne 9 évesen ezt megtanulni? Illetve valaki tudna-e nekem ajánlani olyat, aki segítene nekem hozzászoktatni a lovat, iletve aki engem is tanítana ilyen irányba. Persze ha lehet, nem erőltetem, ha nem ajánlatos. Rosszat nem szeretnék neki. Pest megyei vagyok és egy üllői lovardában lovagolgatok. Lovarda nincs felszerelve erre valo pályával es felszerelésekkel, de szerintem megoldható lehet. Válaszokat előre is köszönöm ! :)



2018. okt. 25. 21:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Ha a lovaglást unod, akkor a lóról való lövöldözést második alkalommal megunnád.
2018. okt. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

Kaposmérőn és Pomázon biztos oktatnak lovasíjászatot, ha jól tudom. Keress rá a neten szerintem akadnak még oktatók.

A ló meg tudná tanulni, 9 évesen még nem öreg ló (de ha az is lenne, öreg lovat is lehet tanítani maximum több időt vesz kicsit igénybe).

Ha olyan versenyeket keresel, ami nem terheli akkor a kisebb ügyességi versenyek jók lehetnek. A lovasíjászathoz nem értek ilyen szinten, de az látom, hogy a lónak egy hosszabb-rövidebb szakaszon kell végig galoppozni. Ez a lábának lehet, hogy megterhelő lenne. Kérdés, hogy milyen az állapota. Hívj fel egyet az edzők közül. Biztosan szívesen segítenek neked, ha elmondod mi a problémád.

2018. okt. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

2. vagyok

Szabadidomítást is elkezdhetsz vele. Az neki se lenne megterhelő. (Persze edző ehez is ajánlatos.)

Vagy terepre is kimehetnél vele, ha a pályamunkát unjátok.

2018. okt. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Én is úgy tudom, hogy mindig bal kézen vágtáznak, gondolom, így lehet rendesen tartani az íjat meg lőni vele. Nem hiszem, hogy ez jó ötlet neki. Nem rossz a díjlovaglás, csak az elejétől kezdjétek el, sok-sok mélyen-kereken futószárral, hogy feladja a hátát, talajon nyújtások, oldaljárások akár lépésben. Ha nem is versenyeztek, ez a hátizmain segíteni fog. Esetleg nézesd meg csontkováccsal, ő is rendet rakhat a hátában, plusz meg tudja mutatni, te hogyan segíthetsz. Talán ötlete is lesz, merre menjetek tovább.
2018. okt. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi commenteket! Az első kommentelőnek üzenem, hogy nem a lovaglást unom, hanem ezt a monoton '' semmittevést'' amit 3 éve minden nap csinálok. Ha nem haragszol én is szeretnék valamit elérni a lovammal. És szerintem neki sem a legjobb, hogy mindig ugyan azt csinálom vele minden nap. Eddig az iskola nem engedte hogy többet foglalkozhassak vele ilyen téren. De most ár több időm van rá és ezt szeretném ki is használni és fejleszteni. Magamba és benne is.
2018. okt. 27. 07:30
 6/12 anonim ***** válasza:

"Az első kommentelőnek üzenem, hogy nem a lovaglást unom, hanem ezt a monoton '' semmittevést'' amit 3 éve minden nap csinálok."


Tehát... a lovaglást? Az ugyanis alap szinten ebből a három jármódból áll, te pedig azt mondtad, hogy mind a hármat unod.


"Ha nem haragszol én is szeretnék valamit elérni a lovammal."


A kérdésben még az ellenkezőjét mondtad. Most mi van? :D

2018. okt. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves kötekedő. Köszönöm az értelmetlen megnyílvánulásodat. Feltettem egy egyszerű vélemény kérdést, semmi többet. És nem kértem, hogy olyanokat nyilváníts ki amiről te magad sem tudod mi igaz. Ha csak okoskodni meg kötekedni szeretnél szerintem van elég kérdés ahol ezt megteheted. Köszönöm.
2018. nov. 11. 08:25
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem kötekedtem. Az internet így működik, nem csak és kizárólag azt kapsz, amit te "kértél". Főleg nem itt. Ha csak trollkodni jöttél ide, szerintem máson éld ki magad. Köszönöm. Ja, és ne kérdezz semmit, ha a válasz "okoskodás" .
2018. nov. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ismét köszönöm az értelmetlen hozzászólásodat. Ahogy kijelemtetted, hogy csak kötekedni jársz ide, akkor ajánlom hogy néz körül máshol is és tedd meg ott. Nem gondolnám, hogy az ha ki kérem a véleményényt és segítségét kérek egy olyan dologról, amiben a lovam egészségi állapotáról van szó, és arról, hogy jobb életet teremtsek neki az trolkodás lenne. Veled ellentétben. Fél hívtam a figyelmet, hogy hozzáértőket szeretnék látni. De látom te nem vagy az úgyhogy kérlek el is mehetsz erről a kérdésről. Mivel te aztán marhára nem tudod, hogy mivel szenvedtem meg a lovammal ez alatt az idő alatt. Remélem nem haragszol meg ha ezek mellett nem akarom látni az idióta gondolataidat kifejtve. Köszönöm.
2018. nov. 13. 11:14
 10/12 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Nem tudom, hogy mikor jelentettem ki bármi ilyesmit, úgyhogy ha hasra ütésből írsz random dolgokat, az ugyanúgy nem vicces. Köszönöm.
2018. nov. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!