Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Porcleválás lovaknál?

Porcleválás lovaknál?

Figyelt kérdés

Van egy lovarda ahol az egyik versenylónak porcleválás van, és ezért ingyen ideadnák nekünk mivel úgymond ők már nem tudják így használni szegényt. Az lenne a kérdésem hogy ebből később adódhatnának e problémák ami miatt orvosi ellátásra szorulna a ló mert mi azt nem tudnánk neki fizetni sajnos. Azt mondták nem igényel gyógyszerezést se orvosi ellátást, de akkor később se fog? Vagy esetleg valami megoldás nincs a műtéten kívül amivel még lehetne gyógyítani vagy valami ami kevesebb összegbe kerül?

Válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm.



2018. nov. 3. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A műtét szükséges különben később nagyobb baj lesz, mint ami most van. Ha most jól is van, a műtét hiánya miatt később rosszabbul lesz. Tehát kétlem, hogy most nem igényel állatorvosi ellátást. Bár nem vagyok állatorvos, lehet vannak ilyen esetek.

Hobbilónak megfelelő lehet, de inkább hívjatok egy független állatorvost hogy nézze meg mik a kilátásai a jövőre. Inkább fizessetek a dokinak most 10-20.000 Ft-ot, mint később százezreket, ha mégse jó a ló lába.

Viszont én a helyedben nem vennék lovat, ha nincs pár százezrem tartalékban. Ha most ez a porcleválás nem is járna kiadással később bármi történhet, ami miatt életmentő műtétre lesz szüksége a lónak (pl. egy “kólika műtét” se olcsó és ott nincs idő eladni a lovat vagy pénzt kölcsönkérni). Meg eleve az eltartása se kis pénz.

2018. nov. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát ezt mondja a ló gazdája hogy nem igényel de viszont nem is sántít.
2018. nov. 3. 11:02
 3/7 A kérdező kommentje:
És kb a műtét mennyi lenne ezzel az üggyel kapcsolatban?
2018. nov. 3. 11:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, a lótartás baromi drága hobbi. Persze szép és jó, hogy ingyen kapnál egy lovat, de az folyamatos költség még akkor is, ha semmi baja nincs.
2018. nov. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok de nem ilyen választ várok tudom én is hogy mennyibe kerül és arra meg is van az összegem azért nem szegény vagyok csak mondjuk egy fél milliós vagy akár milliós műtétre nincs pénzem mert másra kell.
2018. nov. 3. 14:24
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig nem ritka eset a félmilliós műtét, így számolj.

Szerintem ez így óriási lutri. Tényleg kell egy állatorvos aki megmondja hogy mik a kilátások, könnyen lehet hogy belőled így jótékonykodó szervezet válna, az előző tulaj meg örül hogy lepasszolta a felelősséget/ költségeket neked.

2018. nov. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ló versenylónak volt és mivel sikeres mindent megtettek azért hogy meggyogyuljon még Bécsben is voltak vele de azt mondták nem lehet megmuteni, végül elhozzuk mert nagyon beleszerettunk de azért köszönöm
2018. nov. 3. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!