Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ugrás előtti távolságot hogy...

Ugrás előtti távolságot hogy tanultátok meg bemérni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem rég kezdtem el ugrani nagyobb ugrásokat is, de nem mindig sikerül jókor könnyítenem. Erre ti egyből ráéreztetek vagy gyakorlás után csak? Nagyon idegesít hogy nem tudok rendesen emiatt ugrani. (a kisebbeknél mindig sikerül kb 50-55cm ig) Meg amikor rudazunk csak és az a feladat hogy a vágtaugrásokat kell számolni és a 3.nál kell “átugrania” az meg megy simán akár 7ről is. Személyes tapasztalatok jöhetnek, negatívakat nem kérek köszönöm!
2018. nov. 4. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megérzés akkor amikor a ló elkezd ugrani. Amikor érzed, hogy emelkedik akkor
2018. nov. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a legjobb, ha kezdetben olyan lóra ülsz, amelyiknek hatalmas rutinja van az ugrásban, s együttműködő is. Nekem azt mondta az oktató, hogy "a jó ló megtanítja ugrani a lovast", na ez persze nem azt jelenti, hogy neked mit sem kell tenned, de a rutinos ló az minden pénzt megér ilyenkor. Én először egy olyan ugrólovon tanultam, ami már a versenyzéstől visszavonult, de óriási rutinja volt, és egészségi állapota még jó volt, és szívesen is ugrott.
2018. nov. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Bea52 válasza:
Ugratasnal nagyon fontos valoban hogy jokor konnyits. Nem jo ha tul hamar konnyitesz, vagy keson. Ezt igazabol erezned kell te magad, mas annyira nem tud ebben segiteni (szerintem). Amikor erzed hogy a lo belekezd az ugrasba, ne tul gyorsan emelkedj de akkor kezdj konnyiteni. Amikor mar az ugras folott jarsz akkor teljesen kikonnyithetsz. Ugyanugy amikor leerkezel. Szerintem gyakorold, es mindig probald eszrevenni a hibaidat es probald meg kijavitani. Ido utan mar szerintem menni fog. :)
2018. nov. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valóban a jó ló segít, de azt javaslom hogy tegyetek az ugrás elé rudat, ami a távolságot jelzi. Én így tanultam.
2018. nov. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A ló ösztönösen ugrana a megfelelő pillanatban, csak el kell tudnod csípned. A másik véglet az amikor a ló nem akar ugrani és pont megtorpan. Ha el tudod csípni a megtorpanás előtti pillanatot és kötelezed a lovat az ugrásra, akkor lehet sikerül, csak a ló kételkedett önmagában, ha nem sikerült elcsípned és váratlanul ér, akkor annak szokott esés lenni a vége. Nem tudom leírni hogyan kell, érzéssel kell lovagolni és magától megy majd.
2018. nov. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma már jobban mentek a magasabb ugrások is sokkal :)
2018. nov. 5. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!