Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Karám oldalához nyom a ló. Mi...

Karám oldalához nyom a ló. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Lovagolok egy lovat, akinek a "kedvenc" szokása, hogy csak egyik kézen (bal kézen) hajlandó dolgozni.


Mintha a jobb kéz nem is létezne számára!


Amikor tegnap elindultam vele bal kézen, akkor azt csinálta, hogy előrehajtó segítségadásnál elindult jobbra kifelé a karám oldalához és hozzá akart nyomni a falhoz.

Sehogy sem maradt a patanyomba.


A bal szár - jobb csizmára TOTÁLISAN SEMMI reagálás!


Amikor kapott egy pálcát is jobb oldalról, akkor annyi történt, hogy egy kicsit befelé fordította a fejét a kör belseje felé és nagyon nehezen sikerült eljönnünk a faltól.



Amikor az oktatóm felült rá, akkor vele is megpróbáltra ugyanezt, de kapott a pálcával jobb oldalról néhányat és Ő utána simán csizma - segítséggel szépen el tudta lovagolni.



Arra gondolok, hogy nem voltam elég határozott és így érezte a ló, hogy simán meg tud szívatni, ha akar....és megtette.



Mit gondoltok erről?


2018. nov. 5. 04:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán bunkó. Viszont, ha jobbra gyengébb, akkor érdemes többet dolgozni arra a kézre.
2018. nov. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jól látod a dolgot, meg akarta úszni a dolgot. Legközelebb erős jobb szár, jobb csizma, pálca mindig a jobb kézben. Inkább egy patavonallal beljebb haladj, így lesz időd korrigálni.

Előző: persze, de az edzőnek! Ilyen iskolaló-hibát azonnal javítani kell... Kéne, jobb helyen.

2018. nov. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
Én ilyenkor mimdig abba a kezembe rakom a palcat
2018. nov. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, mindenkinek!


Ment a zöld kéz.

2018. nov. 6. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!