Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik éri meg jobban?

Melyik éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Egy pár mondat rólam:

16 éve lovagolok. Vannak saját lovaim is. 4 évig versenyeztem majd ki jöttem egy felkérés miatt külföldre. Itt 5 éve vagyok mint belovagló. Több nagyhírű istállóba volt szerencsém dolgozni. Most viszont haza szeretnék menni. Otthon edző szeretnék lenni. Az itteni tapasztalataimat és eddigi tudásom tovább adni, de persze ettől ugyan úgy fejleszteném/bővíteném a tudásom amennyire csak lehet.


Tehát a kérdés:

Lovastúra vezetői vagy a lovassport edző? Melyik éri meg jobban? Első sorban a lovastúra vezetőire gondoltam de azzal lehetek regisztrált edző? (Tudjátok hogy versenyre felkészíthessek és vihessek lovasokat akár ide külföldre is) Másrészt azért is gondoltam az lt. v.-re mert lovarda alapításhoz tudtommal az kell. De ti hátha jobban tudjátok.

Válaszokat előre is köszönöm.



2018. nov. 21. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát inkább maradj kinn külföldön sokkal jobban jársz. Itthon nincs meg az a lehetőség mint kinn elég silány fizuért rengeteget kell dolgoznod.

Ha meg lovardát akarsz akkor az legyen az elso hogy neki állsz megvalósítani mert különben esélytelen.

2018. nov. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom csak a Sportedző képzés után csinálhatod meg a lovasszövetségénél a regisztrációs vizsgát. Tehát ha túravezetőit vagy csak sportoktatót csinálsz, akkor ahhoz, hogy regisztrált lehess először meg kell csinálnod a sportedzőt, és onnan mehetsz regisztrációs vizsgára, úgyhogy érdemesebb egyből azt csinálni.
2018. nov. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sportedzővel többre mész, utána pedig a Lovasszövetség vizsgáját kell letenni. Viszont itthon ebből nem igazán lehet megélni. Saját lovardát én úgy tudnám elképzelni, hogy van mondjuk 4 saját ló amin oktatsz, a többi bértartás + csikóbelovaglás + házhoz járni edzést tartani. Talán így ki lehet belőle valamit hozni. Alkalmazottként nem fizetnek meg úgy, ahogy illene.
2018. nov. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
sziaa! Figyelj,szerintem nagyon izgalmas lehet a túravezető. de több előnyét látom a lovassportosnak. Ha a lovassportosat választod, a tantványaidat ugyanúgy tudod túrán vinni, és ha csak túravezető szeretnél lenni, csak terepet tudsz vezetni, lovassportban pedig több mindenre tudsz szakosodni.
2018. dec. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó! Túravezetői képesítés kell a lovarda üzemeltetéséhez. Nem csak túrát vezet, hanem tanulnak takarmányozást, marketinget, oktatást, fogatozást. Túravezetőivel oktathatsz, de versenyre csak sportedzői, sportoktatói, ménesgazda vagy lovas kultúra oktatói képesítéssel lehet lovast vinni, de csak akkor ha a Lovasszövetségnél minősültél.
2018. dec. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!