Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan válasszak megfeleő...

Hogyan válasszak megfeleő nyerget a lovamra?

Figyelt kérdés
Van egy bekocsizott lovam, tavasszal tervezem belovagoltatni, nem nagy termetű inkább kissebb mar és szélesebb hát jellemző rá. Hogyan válasszak megfelelő nyerget, honnan tudom, hogy mekkora kell neki? (Nekem 18' kell). Néztem a Dechatlonos szintetikus nyergeket és használt külföldről behozozz márkásabb bőr nyerget, árban nem sok a különbség, hobbira kellene nekem, nem nagy igénybevételre. Nektek mi a véleménytek, tapasztalaitok? (még rákérdek az edzőmtől de a ti véleményeirekre is kiváncsi vagyok).

2018. dec. 1. 10:33
 1/3 A kérdező kommentje:
Szerintetek hasznos a nyeregemelő? Szeretnék egyet, hogy jobban illeszkedjen rá a nyereg és kíméljem a hátát.
2018. dec. 1. 10:38
 2/3 anonim ***** válasza:
23%
Esetleg a decathlonból? Onnan haza lehet vinni kipróbálni és ha nem jó visszaveszik. Elég jó árba vannak és szerintem kényelmes nyergek.
2018. dec. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha használtan veszed akkor olyan embertől, aki kiadja próbálni (szerződéssel). Vagy van olyan hely (pl Nyeregvilág) akik kihoznak több nyerget és akkor látod melyik jó a lovadra. Kérhetsz náluk akár tanácsadást is hogy milyen kéne.

Lehet még ismerősök különböző nyergeit elkérni és kipróbálni melyik fekszik jól a lovon.

Vagy vehetsz cserélhető marvasú nyerget (Wintec, Barefoot).

Esetleg egy marmérőt.

A legbiztosabb azonban, ha többet rápróbálsz, csak ránézésre nem lehet megállapítani.

Ha passzol a nyereg akkor nem szokás alápakolni semmit, mert például szűkít a markamrán és úgy már lehet nem fog passzolni. Ha meg nem passzol a nyereg és azért teszel alá csak egy darabig lesz jó, utána így is úgy is feltöri a lovat a nyereg.

Ha érzékeny hátú a lovad vagy ütéscsillapításnak szeretnéd akkor inkább a markivágott zselék és társai.


Hogy éppen mekkora markamra kell neki azt próbánál látni fogod, de ha nem tudod milyen a helyesen fekvő nyereg akkor kérj a próbáláshoz segítséget. Nehogy megvegyel egy nyerget, ami később kiderül hogy nem is passzol a lóra.

2018. dec. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!