Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Otthoni lótartás?

Adryenn13 kérdése:

Otthoni lótartás?

Figyelt kérdés
300négyszögölös portán lovat tartani?
2018. dec. 9. 21:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
2-vel számolj. Egyedül megbolondulnak.
2018. dec. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
23%

Nem kell 2, elég mellé egy kecske vagy birka.

És a szomszéd mit szól a ganéhoz?

2018. dec. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
100%
Nekünk kettő lovunk van és bőven elfernek ekkora területen.
2018. dec. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Kettes, végül is, ha neked egy depressziós ló is "elég", akkor igen, jó a kecske vagy birka is...
2018. dec. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
47%
Egy ismerősünk is otthon tartja a lovát, már lassan több, mint 8 éve, a társasága pedig egy kecske. :) Tökéletesen megvannak, és szó sincs olyasmiről, hogy a ló "depressziós" lenne... Nem tudom, lehet nem minden ló fogadja el kecske, bari társaságát, de jó pár példáról hallottam már, ahol bevált. Sőt, a lovardánkban egy birka "nevelt" fel egy anya nélkül maradt kiscsikót. :)
2018. dec. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Elég baj, hogy ezt nem tiltja még az állatvédelmi törvény. Legalábbis Magyarországon még nem. Teljesen mindegy, hogy milyen lóról van szó. Mindegyiknek ménesben kell élniük, lovak között vagy legalább egy ló társaságában, különben beleőrül. Amelyik ló ebbe beletörődik, az pedig igenis depis. Az a csikó, amelyik soha nem volt ménes tagja, kivétel, mert nem tudja, hogy hogyan kéne élnie, és valószínűleg azt hiszi, hogy a bárány egy fajtársa és ő is bárány. Én ezen nem vigyorognék annyira.
2018. dec. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nincs szó róla, hiszen hallgat róla, vagy pedig fogalma sincs egy állat alapvető igényeiről. Ilyen is van. Sajnos.
2018. dec. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Köszönöm mindenki válaszát, a ló egyedül lesz, mégpedig azért mert habár ménesben nőtt fel és vezető egyéniség volt, amióta berkerült boxos tartásba le se tojja a többi lovat, ha van vele ló vagy ha egyedül van neki teljesen mind 1. 1x sem nyerített még 1 lónak se pedig volt mellette pár olyan ló aki nagyon ragaszkodott az én lovamhoz.

Ezzel nem azt akarom mondani hogy később nem lesz pajtása de egyenlőre nem tudjuk megoldani és a lovamnak se létszükséglet. Boldog karácsonyt :)

2018. dec. 24. 16:51
 9/20 anonim ***** válasza:

Soha nem értettem, hogy aki nem tudja egy állat alapvető szükségleteit kielégíteni, és erről tud is, abban hogy fordul meg egyáltalán a gondolat, vagy hogy hogyan hagyhatja aludni a lelkiismerete.


Azért, nagyon kérlek, saját magam és minden lelkiismeretes lovas nevében, hogy ha (direkt nem azt írtam, hogy amikor, pedig azt kellene!) majd teljesen kiborul, legalább akkor gondold át újra ezt az egész állattartást és képzeld magad a helyébe.

2018. dec. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Az a kiscsikó ménesben volt, a többi lóval együtt, és ragaszkodott is a barihoz úgyhogy... azzal a ménessel pedig együtt a lovarda környékén mindig volt pár bari, és kecske is.
2018. dec. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!