Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak a latyakos...

Mit csináljak a latyakos karámban lévő lovammal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Télen a karám a lovardában mindig latyakos és félek hogy lesz valami a lovam lábával. Ez ellen mit tudok tenni? Arra gondoltam, hogy boxba akkor benthagyatom egész napra ha nincs valami praktika a lábára (esetleg valami ínvédő vagy kamáslihoz hasonló lábvédő amit rá tudnék tenni) esetleg?
2018. dec. 15. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Most a boxról van szó, ahol tartod, vagy ahová kiviszed futni?
2018. dec. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

A karámban szeretne rá rakni valamit a kérdező.

Kérdező: Egy szimpla ínvédő elég rá.

2018. dec. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

igen a karámban szeretnék rárakni ahol ugye a többi lóval van együtt

és az ínvédő nem zavarná meg pl a sima fouganzás is jó? (bocsi a sok kérdésért😅)

2018. dec. 15. 21:00
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egészséges ló lábára nem teszünk ínvédőt (kivétel az az edzés, ami ezt külön megköveteli pl díjugratás) pláne hosszú órákra! Fáslit pláne nem! Kamásli meg nem erre való. A sártól nem véd ( ha a sömörtől félsz) sőt bemegy alá a sár és feltöri a lábát. Ha attól félsz, hogy meghúzza a lábát akkor tartsd bokszban, de nem valami egészséges és lelkileg se tesz jót neki, ha egész nap bent van (napi 1* ha egy órácskát mozgatod sok mindent nem ér ilyen értelemben, mondjuk jobb mint a semmi). Nem cukorból van a ló nem fog belehalni egy kis sárba, ő is érzi hogy csúszik és óvatosabbnak kell lennie.

Ha a pályamunkára gondoltál ott tehetsz ínvédőt, ha ennyire szar a talaj, de akkor én eleve nem nagyon dolgoznék rajta komolyan.

2018. dec. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*A sártól nem véd egyik sem
2018. dec. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"ő is érzi hogy csúszik és óvatosabbnak kell lennie."


Ezt cáfolnám.Viszont ritkán esnek akkorát, amiből gond lenne.

2018. dec. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Csak hogy tisztázzam. Latyakos a karám és mindenhol “besüpped” -a lovak alatt is- és az ellen szerettem volna valamit hogy nehogy egyszer rosszul lépjen vagy egy ilyen “gödörbe” lépjen bele rosszul, hirtelen. Kamáslit meg ezeket tudom hogy nem erre való csak példának írtam, hogy hátha van direkt erre fejlesztett lábvédő. A pálya az teljesen jó. Lehet én fogalmaztam rosszul, és köszönöm az eddigi válaszokat azért!
2018. dec. 16. 21:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Rakd ki mozogni csak a fedelesbe, amúgy álljon egész nap a boxban, és naponta menjen jártatógépben. Mást nem tudsz tenni. Télen sár van, ez ellen te sem és a lovardatulajdonos sem tud mit tenni. Elviheted másik lovardába, de ott is vagy sár lesz, vagy nem jár karámba a lovad.

Esetleg elviheted a lovad pl. Írországba. Ott olyan az időjárás, és van akkora terület, hogy a lovad bármikor járhat karámban.

Amúgy nyugi, semmi baja nem lesz a lovadnak egy kis sártól, legfeljebb gyakrabban hagyja el a patkót, de a sáros karám a legkisebb rossz.

2018. dec. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!