Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 120 kilósan érdemes neki...

120 kilósan érdemes neki àllni lovagolni? Mit javasoltok? Lovaglásról és a lovakról nem tudnék lemondani. Úgy terveztem megtanulok lovagolni, és pár év múlva veszek saját lovat.178 magas vagyok, fiú vagyok,19 éves.

Figyelt kérdés
2018. dec. 16. 03:50
1 2
 1/18 anonim válasza:
26%
Remélem tudod, hogy az állatkínzást büntetik ;)
2018. dec. 16. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Vannak lovak amik téged is elbírnak. De nem iskola lóként dolgoznak általában. Szóval előbb fogyj le, és csak aztán állj neki bárminek is!
2018. dec. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
120 kilósan lóra ne üljél.
2018. dec. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
A többiek hülyeséget írnak. Nyugodtan nekiállhatsz lovagolni, csak néhány kellemetlenséggel jár majd. Pl. nem te ülsz a lóra, hanem a lónak kell rád ülnie.
2018. dec. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
35%

Én 120 kilósan nem gyötörnék egy lovat sem.Képzeld el már, ekkora súlyt cipelnie szerencsétlennek!

Persze hogy rövid ideig megbír egy hatalmas, jó erős ló egy ilyen súlyt, de "lovagolni" az más, mert megterheled vele teljesen, és rövid idő múlva viheted levágni.

Ami ló megbírna, az nem lovaglásra való ló!

Lovaglásról nem tudsz lemondani? Hát a kajáról se úgy látom.Pedig előbb arról kéne lemondanod, és jósokat fogyni, ha lovagolni akarsz.

Amúgy is a lovaglás egy sportos dolog, tehát ha alkatilag nem vagy sportos, akkor minek?

Lovakról nem tudsz lemondani? Tehát szereted őket? Akkor miért kínoznád?

A kérdésedre a válasz:NEM!

2018. dec. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
98%

Ha nem tudsz lemondani a lovakról, akkor fogatozz. Ott nem akadály a súlyod. A lovat/lovakat ugyanúgy ápolni, gondozni kell, ugyanúgy kell velük földről is dolgozni. Így dolgozhatsz filigránabb, mutatósabb lovakkal.


Lovagolni viszont csak hidegvérűn lehetne neked vagy egy erősebb sodrotton. Viszont a lovasiskolák 90%ban nincs ilyen oktatóló. A gond főleg a lovaglás tanulásának elején van, amikor még hupogsz és nem tudsz mit kezdeni a súlyoddal és magaddal. Egy 600 kiló "normál" méretű lónak a 40 kilós gyerek hupogása se tesz jót a hátának, egy nehezebb lovas esetén tartós fájdalom is kialakulhat.

2018. dec. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%
Előbb járj kondiba, utána érdeklődj. Vagy úgy 40-50 kilót le kéne fogynod, ha valaha rá akarsz ülni egy lóra....
2018. dec. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is fogyj le elöször.

1. a ló nagyon szenvedne, a gerince a háta kikészül, ne tedd már ki ilyennek!

2. ha leesel, akkor baromira metütöd magad. Szerintem egy 120 kg-os ember nagyobbat esik, mint pl egy 60 kg-os, mert esetlenebb a súlya miatt, ráadásul ahogy olvasom neked ez egy új sportág lenne.

2018. dec. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló testsúllyal szerettem volna én is lovagolni.

A legtöbb helyen 90-100 kg a határ az iskolalovaknál, nem egy lovardát kérdeztem meg Pest környékén. Persze, rövid távon elbír egy ló nehezebb embert is, de egy iskolaló évekig dolgozik, a hosszútávú egészsége érdekében van a tömeghatár.

Vannak úgynevezett sodrott lovak, akik elbírnának téged és engem is, de nem jellemző, hogy őket ilyen céllal tartanák. Volt olyan hely, ahol azt írták vissza, hogy szeretnének beszerezni ilyen lovat, de nyilván ez nem úgy megy hogy mész és leveszed a polcról...


Szóval, bár sok rosszindulatú választ kaptál, hasonló cipőben járva is azt mondom, hogy 20-30 kg mínusszal kell kezdeni, ha lovagolni akarsz. Sajnos ez ilyen.

2018. dec. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy olvastam,az eddig válaszolók között jó néhány tapintatlan bunkó van,velük ne foglalkozz...


Kérdésedre válaszolva,előttem írta az egyik válaszoló a fogatozást,az nagyon jó ötlet. Lovak vesznek körül,jót tesz neked lelkileg,edzésben tart testileg,megismerkedsz a lovazással. A lovaglással elkezdhetsz ismerkedni,felülhetsz a lóra alkalmanként 10-15 percre sétálgatni,egyensúly javító feladatokat,gimnasztika feladatokat lépésben is tudsz csinálni. Viszont 40-50 perces,valódi,izzadós lovaglóórákat se te,se a ló nem bírná. Tavaszra,nyárra(attól függően milyen ütemben haladsz) el tudod érni a 90-100 kg-ot,azzal pedig már elkezdhetsz igazi lovaglóórákat venni,egy alkatodnak megfelelő lóval.(De egy jó lovasoktató úgyis megfelelő teherbírású lovat fog neked választani.) Ne add fel ,addig keress lovardát,amíg meg nem találod a megfelelő bánásmódot!! :)

2018. dec. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!