Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ideális nekem ez a ló fajta?

Ideális nekem ez a ló fajta?

Figyelt kérdés
6 éve lovagolok, most viszont már nem tudok eljárni az edzőmhez csak nagyon keveset. Welsh pónikon lovagoltam ott meg párszor angol telivéren. A faluban ahol lakom, fel ajánlotta a szomszedunk hogy neki úgyis kevés idelye van, lelovagolhatnàm a lovait párszor. Shagya arabokról van szó és elég menős fajta pacik. Terepen mennék velük főleg ezzel nincs is baj mert szoktam kijárni terepre. Csak az hogy elfogok bírni shagya arabbal? Kb 150-60 cm között mozog a marmagassàga nem tudom pontosan. En 153 vagyok. Megéri megprobàlnom vagy inkább haggyam ? Válaszokat előre is köszönöm

2018. dec. 16. 22:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A lovaglási tudás nem marmagasságtól függ.
2018. dec. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

6 évig lovagoltál - gondolom egy fajta lovat.

Ennyi idő után, érthetően, ezt tartod ideálisnak és idegenkedsz másiktól.

Az csak 'megszokott'. Ha átnyergelsz másikra, egy idő után az is 'ideálisnak' fog tűnni. (Hacsak nem ér le a lábad...)

2018. dec. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Első pár alkalommal ne egyedül menj ki. Menősek ez tény, 20 km után csak bemelegedett. De ha agyilag is fárasztod az jobb. Ha van a közelben rét ott nyugodtan dolgoztasd meg, hajlítások, körök, iramváltások. Amúgy nem kezelhetetlenek csak egy kis határozottság kell hozzájuk, meg tanulják, hogy kulturáltan is lehet közlekedni, nem csak rotyózni.
2018. dec. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hiába vagy jó lovas edző nélkül könnyen “széteshetsz” és észre se veszed, hogy valamit rosszul csinálsz és az a lónak se jó.

6 év mit takar? “Vonatozást” egy pályán osztálybna vagy egy jó lovardába jártál, ahol ténylegesen tanultál valamit?

Vigyázz, mert egyedül veszélyes lovagolni és a lovat is könnyen elronthatod, aminek a gazda se fog örülni.

Próbáld meg, lehet nem is pörgősek annyira a lovak, hiába arabok minden ló más. (Egyébként egy pörgös ló is lehet könnyű lovaglású és egy lusta ló is lehet nehezen kezelhető.) Viszont, ha nem bírsz velük akkor a biztonságotok érdekében én hagynám.

2018. dec. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Még nem lovagoltam rajtuk, de a gazdája mindeképpen ott lesz és ő tud lovagolni. Mellé edzőhöz is járnék. És nem csak egy lovagoltam 6 év alatt. Welsh,angol,friz keverék, regebben shagyan is lovagoltam. Láttam őket már dolgozni egyszer kétszer. És rét is van pontosan mellettük szoval az sem gond.
2018. dec. 17. 19:31
 6/13 A kérdező kommentje:
Edző nem lesz mellettünk csak a gazdaja . Nem tudom hogy az elég e lenne. Rendes edzohoz esetleg heti 1x tudnák járni
2018. dec. 17. 19:33
 7/13 A kérdező kommentje:
A lovas tusàsomrol meg annyit hogy kb haladó szinten vagyok lépés,ugetes, vágta, galopp megvan. Hát ezt igy nem nagyon lehet elmondani. Edzom szerint jól lovagolok.
2018. dec. 17. 19:36
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem nagyon tudunk válaszolni érdemben erre a kérdésre, mert

-nem láttunk téged lovagolni

-nem láttuk a szomszédod lovait nyereg alatt

-nem láttunk téged a szomszédod lovain..


Így egyszerűen nem lehet mit mondani, mert simán előfordulhat, hogy jól lovagolsz, a lovak jól belovagoltak, de például nem tudtok együttműködni. Meg, ahogy mondod, kevés ideje van a szomzédnak.. Hamar kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy "ááá, tök jól ment a múltkor is, menj ki egyedül nyugodtan", aztán jön egy olyan pillanat, hogy nem tudsz reagálni, vagy elvisz a ló hét határba fék nélkül, vagy, ami még rosszabb, téged otthagy az árokparton ájultan, ő meg elmegy egyedül...

2018. dec. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen ettől én is félek
2018. dec. 19. 20:33
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
szia figyelj igazándiból teljesen igazad van, nekem is volt egy shagya arabom és úgy ment, hogy olyat még nem láttál. ez náluk nem nagyon, de többnyire egyed függő próbáld meg :)
2018. dec. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!