Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek baj, ha kiveszem...

Szerintetek baj, ha kiveszem a kengyelből a lábam bakolásnál?

Figyelt kérdés
Amikor bakol, ágaskodik, ficánkól alattam a ló, én mindig gyorsan kikapom a lábam, régebben, nem csináltam ezt, kezdek rászokni, szerintetek ez baj?

2018. dec. 28. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Hátha nem esel le akkor nem, bár nem látom ertelmet/hasznát annak hogy kikapod a lábad de nem hiszem hogy rosszabb talán könyebben letudsz így csúszni a lorol ha nincs benne a kengyelben a lábad.
2018. dec. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Én is kiveszem, ha ilyen van. Ha netán mégse sikerül fentmaradni, akkor véletlenül se akadok a kengyelbe.
2018. dec. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Fene tudja: Kisebb az esély, hogy beleszorul a lábad, viszont nem segít a kengyel egyensúlyozni. A te döntésed, melyik rosszat választod.
2018. dec. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Baj. Ha bakol a ló és kiveszed a lábad nem tudsz támaszkodni és már le is estél.

Ha helyes az ülésed és megfelelő méretű kengyelt használsz akkor nem csúszhat bele a lábad a kengyelbe hisz le van nyomva a sarkad. Mivel a sarkad folyamat le van nyomva ezért nem tud a lábad a kengyelbe csúszni.

2018. dec. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
21%

"Mivel a sarkad folyamat le van nyomva ezért nem tud a lábad a kengyelbe csúszni."

Az elképzelés nagyon szép, de elég kevesen képesek megcsinálni. Pár jó lovasnak is gondot okoz, hogy lenyomva tartsa a sarkát és ne csússzon véletlen a kengyelbe a lába, ha a ló tényleg, úgy igazán megmozdul.

Most ne magadból indulj ki, nyilván lovasképességeid páratlanok, de ez nem mindenkinek adatik meg.

2018. dec. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon is baj. Valóban nem tudsz úgy támaszkodni és akár le is eshetsz egy olyan helyzetben amit kengyellel simán megoldottál volna. Megtörténik ez mondjuk kétszer, neadj'Isten olyan a ló akkor hamar rájön hogy csak bakolnia kell hogy lepakoljon és ne kelljen dolgoznia, aztán lehet foglalkozni a helyrehozásával.. szerezz be valamilyen biztonsági kengyelt, hajlítottat(nekem már akadt bele a lábam tehát jó szívvel nem ajánlom), kioldósat vagy akár védőkalitkásat, amiben talán a legkisebb eséllyel akad fent a lábad hisz bele sem tud csúszni.
2018. dec. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!