Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kéne tennem?

Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
2 és fél éve lovagolok, de úgy érzem nem fejlődök semmit. A vágtázás is megy már szerintem, de még nem ugrottam soha. Szerintetek fogok fejlődni? Vagy váltsak lovardát? Későbbiekben versenyezni szeretnék.
2018. dec. 30. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed nem fejlődsz akkor mindenképpen.

Viszont előtte beszélgess az edződdel, hogy miért nem ugrasz még vagy hogy te versenyezni szeretnél később. Lehet például nem elég stabil az ülésed még vágtában és azért nem tanít ugratni.

2018. dec. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot akkor mindenképpen megkérdezem mi ennek az oka.
2018. dec. 30. 17:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Nemrég kezdtem el újra edzésre járni egy új edzőhöz, és többet tanultam nála 5x40 perc alatt, mint az első két oktatónál 3-4 év alatt. Csak hogy érezd, bizony van olyan aki jobban ért hozzá mint az előző és egyáltalán nem biztos, hogy te vagy ügyetlen. Érdemes lenne kérdezősködni, ki van még a környéken...
2018. dec. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem az ugratás a következő lépcsőfok, hanem megtanulni alap idomító feladatokat,felismerni a hibákat és tudni kell a lovat korrigálni. Tehát szárra lovaglás, hajlítások, combravaló, eleje hátulja körüli fordulatok. Pl mit kell csinálni, ha a lovad sodródik vagy ferde. Szóval, ha már helyes és biztos üléssel fentmaradsz a lovon és tudod mind3 jármódban irányítani, akkor innen kezdődik az a rész amit lovaglásnak lehet nevezni. Persze az ugratás is jó dolog, de annak is az alapja a jólfelépített síkmunka.

Én a helyedben ezekre mennék rá és ha jó edzőt találsz gyorsan sokat lehet tanulni, fejlődni.

2018. dec. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. dec. 30. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!