Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Versenyezni elkezdeni meddig...

Versenyezni elkezdeni meddig nem késő?

Figyelt kérdés
2018. dec. 31. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Hűha. Milyen sportág, milyen szinten, mik a céljaid...Érted mi a problémám? Most erre így mit írjanak?
2018. dec. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Díjugratni szeretnék majd, de még messze állok tőle. Csak azért kérdezem, mert sokan elkezdenek már lovagolni 6-7 évesen vagy előbb,de én 13 évesen kezdtem most vagyok 16.
2018. dec. 31. 11:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Még semmiről nem vagy lemaradva :D Én úgy tartom, hogy ha valaki lovazik, és pl 35 évesen gurul el a gyógyszer, hogy de ő most versenyen akar indulni, miért ne? Nyilván nem 150-en fog kezdeni, és esetleg le kell győzni a belső ellenállást, hogy a többiek fiatalabbak, de egyébként...? Tudja megülni a lovat, tudjon ugrani (vagy ami esetleg a más szakághoz kell), és kész. Pénzt úgysem nagyon lehet keresni vele, max ha mellette profi kiképző/edző az ember, akkor meg nem látom akadályát, hogy élvezze a dolgot.
2018. dec. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%

Sosem késő, de még korán vagy. A díjugratás nagyon komoly sport, tökéletesen ismerned kell a lovad mozgását, ami azt jelenti, hogy biztosítani kell egy istállóban levo lónak, hogy csak a te mozgásodra legyen kódolva, csak te edsz vele, amihez az kell hogy naponta legalább egyszer ki kell menni hozza. Ezért érdemesebb sajat lóval készülni, amit szinten az a legjobb a te lovaglod be, még csikókorában. Ez viszont azt jelenti, hogy ha most tudnál venni egy jo kondiban levo, genetikailag is megfelelő 2 eves csikot, további 1-2 ev mire belovagolhato es utána kezdhetsz csak el vele edzeni.

Szerszámok is fontosak, csak a legjobb minőséget érdemes venni, különben csak baj lesz. Vigyázni kell a ló izuleteire, így gyógyszer es kenőcsökből sem lesz hiány.

Ha mindez megvan, es mar ismered a lovat, tudod mennyire kell rövidíteni vagy nyújtani a lépését két akadály között, vagy honnan kell ugrasztani, akkor lehet elkezdeni versenyezni. De érdemes edző mellett tanulni, o tud segíteni mindenben.


Amúgy nem vagy elkésve, en 4 eves korom óta lovagolok, most 20 vagyok de még nem sikerült eljutnom oda hogy megtanuljak ugratni, versenyről nem is beszélve :D

2018. dec. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4-es nem kötözködni akarok, de kezdő versenyzőnek pont, hogy nem saját csikó kell vagy kezdő ló, hanem egy olyan, aki nagyobb pályán is végtelen rutinnal közlekedik. Így gond nélkül ki tudja javítani a lovas hibáit, és a lovas is tőle fog tanulni. Kezdő ló kezdő lovassal ugrani... tuti, hogy inkább előbb, mint utóbb borulnak.
2019. jan. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ebben lehet valami, erre nem gondoltam :D természetesen amit mondtam az akkor érvényes ha már az alapok megvannak :P köszönöm a javítást! (Bár még mindig kiemelném hogy erről egy edző többet tud segíteni ;) )
2019. jan. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!