Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikortól, milyen szinttől...

Mikortól, milyen szinttől számít valaki haladó, vagy kezdő lovasnak?

Figyelt kérdés

2019. jan. 8. 16:36
 1/4 A kérdező kommentje:

Illetve mikortől tapasztalt, tapasztaltabb lovas valaki?

Hobbi kategóriában gondolom.

A kérdést az eladó lovas hírdetések váltották ki belőlem.

2019. jan. 8. 16:40
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Haladó az, aki mind3 jármódban biztosan ül, irányítani tudja a lovát, inkább hozzá tud tenni tudásához, ismeri az alap idomító feladatokat. Pl egy rev szint. Illetve nem esel kétségbe, ha rotyó vágtába megy a ló, tudod kezelni a hisztisebb pillanatokat,bakolást.


Tapasztaltnak is az mondható, aki "nehezebb esetekkel" is elbír, nem csak az automata lovakkal.

2019. jan. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kezdő lovas aki a 3 alapjármódot tudja.

Haladó aki a 3 biztos jármód, kisebb ugrások, alap idomító feladatok pl.combra való engedés, ellen körüli fordulatok stb..


Tapasztalt lovas aki nem csak egy két lovan ült én nem csak egy két helyen járt és szerezte a tudását. Tapasztaltabb lovas aki már megse tudja számolni hány lóval volt már dolga és nem gond neki a ló adott viselkedése mivel tudja kezelni a helyzetett.

2019. jan. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Az ugratás és idomítás szubjektív dolgok, én egyiket sem tudom, de 14 éve lovagolok, mégis szerintem tapasztaltnak mondhatom magam. Egy istállóba jártam mindig is, onnan szereztem az alaptudásom, és azóta is oda járok. Szóval ez sem feltétlen mérvadó.


Nekem más felosztásom van, hobbi lovasoknak:

Kezdő az, aki... kezdő

Haladó, aki már biztosan ül a nyeregben és el lehet engedni szabad menésre.

Tapasztalt, aki többféle lovon ült, tudja kezelni őket és az esetleges hirtelen baleseteket, történéseket (megijed, megugrik, kirúg, ilyenek...), és ebből adódóan vagy emellett, ki lehet engedni bátran terepre, nem fogja az első bokortól összepisilni magát, vagy amikor a ló nem akar áthaladni egy pocsolyán.

2019. jan. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!