Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezek a felszerelések jók?

Ezek a felszerelések jók?

Figyelt kérdés

Hamarosan lovat veszünk és egy pár cuccot összeraktam.


Felszerelés:

Nyereg: [link]

Nyeregalátét: [link]

Nyeregemelő: [link]

Polár takaró:

[link]

Ín,-és bokavédő: [link]

Kantár: [link]

Kötőfék (és vezetőszár): [link]


Kiegészítők:

Ostor: [link]

Futószár: [link]

Pucolós cuccok: [link]

[link]

Nyeregtartó(k):boxhoz: [link]

Tárolóba:

[link]

Kantártartó: 2db. [link]

Trágya szedő: [link]

Patazsír: [link]



Ha valami még kell azt légyszi írjátok le. Meg ha valami nem jó azt is.


Ezt 1 lónak raktam össze, mivel egyedül lesz csak a szomszédba van mégegy ló és úgy lesz a legelő, (HA kijönnel egymással) lesz egy kapu ahoz, hogy egybe lehet nyitni.



2019. jan. 8. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Hát én a helyedbe nem decathlonos nyerget és kantárt vennék
2019. jan. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Nekem nem tűnik valami jó minőségűnek.
2019. jan. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A lovardába elég sok loon van ilyen decathlonos és azt ajánlották. Meg ültem olyan nyergekbe és nekem nagyon kényelmes volt.
2019. jan. 8. 21:03
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se túl jó választás a dechatlonos felszerelés!

Egy jó nyereg amúhy sem 60-70ezer forintba fog kerülni meg a kantát sem 10ezerbe!Kezdésnek jók ezek is de majd később ha lecseréled ezeket mindenképp egy kicsit minőségibb jobb felszerelést vegyél szerintem!(persze az viszont egy kicsit drágább mint ez)

2019. jan. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Nyeregből inkább ne decathlonos vegyél. Akkor már inkább egy minőségibb használt nyereg jobb lenne. Olcsó árkategóriában nekünk a Daslö nyergek jöttek be. Klp-ben lehet kapni kompletten felszerelten kantárral.

Az olcsó kantárt is meg kell védjem 10 ezer körül vettem a lovaglókantáram vagy 10 éve (nagylovasos) és gondos ápolás mellett még mindig jó állapotban van, a mai napig használom.

Amúgy érdemes felmenni Pestre a Nagylovasba, ott csak lovas holmi van, jobban tudsz válogatni, nagyobb a kínálat, az árakban is találsz olcsóbbat-drágábbat. Hidd el, ha többszáz ezret kiadsz már egy lóra, akkor egy pesti út simán belefér. De vannak ugye más lovasboltok is, ahol nagy a kínálat, ezt csak példaként írtam, mert nekem ár-érték arányban bejöttek a "saját márkás" termékeik.

2019. jan. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
66%
Decathlont tényleg sokan rossznak mondják például ez a kantar azt mondják egy pár hét alatt szét szakad meg ilyenek. Nekem használtan van egy nagyon jó nyergem norton francia nyereg és használtan került 80ezerbe szóval jól jártam vele. Kantárba pedig inkább egy két ezerrel költs többet minthogy majd egy hónap múlva megegyszer ennyit 😊
2019. jan. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
A nyereg nem tudom milyen minőségű, de ha te ültél már ilyenben és kényelmes akkor akár ez is jó kezdetben. Aztán később esetlega választott szakágtól függő nyerget is lehet venni. A nyeregalátétet csak ajánlani tudom nekem is az van és nagyon jó. A nyeregemelő is jónak tűnik bár én soha nem használtam Decathlonosat. A lábvédőszettet is csak ajánlani tudom nahyon jó minőségű, erős tépőzára van és van belőle bordó ami megy a nyeregalátéthez. A polár takaró is jónak tűnik de mondjuk arra amire kell arra biztos jo egyszerű,de ugyan az a funkciója mint egy drágabbnak. A kantárról nem tudok nyilatkozni fogalmam sincs, hogy milyen márkájú. Szerintem inkább nézz körül lovas boltokban es inkább onnan vegyél vagy rendelj már tök jók vannak 12e ft tól is. A kötőfékkel nem lenne baj ha nem olyan vezetőszárat adnának hozzá én végül amiatt nem vettem olyat. A puha anyagú vezetőszár szerintem sokkal jobb. Az ostor az jó semmi extra de amire kell arra pont tökéletes. A futószár is jó. A pucolóscucc nem lenne rossz de kéne még patakaparó és szerintem egy rongy amivel a maradék port még lehúzhatod. Egyébként a Decathlon ban lehet kapni ilyen kesztyűt aminek ez a funkciója. A tartók gondolom nem rosszak de igazábol azt passzolnám. A patazsír az jó csak figyelj rá h milyen színűt használsz nyáron és télen. Tél=fekete színű Nyár=világos/ sárga színű A zöldet egész évben lehet használni. Remélem tudtam segíteni. ;)
2019. jan. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

[link]


Inkább ezt a nyerget veszem meg szerintem

2019. jan. 13. 11:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más jön be. Ha nem akarsz nagyon drága nyerget venni,akkor a Fouganzás nyereg is jó választás,szerintem kényelmes. Lovagoltam már Daslö nyeregben is de nekem az kényelmetlen volt. A kantár nem a legjobb,egy idő után a bőr kemény lesz és csúnya még ápolás mellett is meg nem túl szép. Szerintem ennyi pénzért már sokkal jobb minőségű kantárt lehet találni. A nyeregalátétet nem ajánlom! Az anyaga vékony és ilyen kis szabású. A lovardában van egy ilyen és nyeklik-nyaklik össze vissza,és ha mellé raksz egy másik alátétet akkor látszik,hogy ez mennyivel kisebb. Arról meg ne is beszéljünk,hogy nyáron egy szürke lovon volt ami eléggé megizzadt és a fekete alátét befogta a ló szőrét... A futószár és az ostor is jó minőségű. Pucoló cuccokból szerintem mindegy milyen márkájú. A többi terméket még nem próbáltam így azokról nem tudok véleményt írni.
2019. jan. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9# köszönöm
2019. jan. 20. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!