Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem kepes magallni egyelyben...

Nem kepes magallni egyelyben felszallasnal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Angol teliverem van, de csodak csodajara nagyon nyugodt. Nagyon nehezen lehet felszallni ra, de olyan szinten h megfogom a szarat es mar megy. Talalkoztam mar olyan lovakkal, h ahogy fent ultem a nyeregben mar ment (persze lepesben) de ő.... csak 2 emberesen lehet vele felszallni ( ugy ertem h ha egyvalaki felszeretne ra ulni akk kell egy 2. Ember is) ezt valahogy nem lehet neki ,,megtanitani”?

A masik: hatso labait amikor kiszeretnem pucolni akk behuzza maga ala, mintha rugni akarna de aztan vegul ,,elengedi” ugymond. Am az utobbi idokben ez rosszabbodott. Mar odaaig jutott, h nem is adja fel, vagy hogyha feladja akkot levagja a foldre egybol.


Koszonom elore is a valaszokat


2019. jan. 11. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Felszállás: rá kell kapatni a jutalomfalatra, az nálunk még mindnél bejött. Először a második embernél legyen, ő a jobb oldalon áll, nyilván, felmutatja a falatot, a ló odahajtja a fejét (ha el is lép, akkor alád lép), és ha fent vagy, megeheti. Tizedpillanatok alatt értik meg a játék menetét. :)

Pata: biztos, hogy nincs fájdalma? Ha nincs, akkor rossz szokás. Markold meg rendesen, és ne engedj belőle. Figyelj azért, fel ne rúgjon! Csak veled csinálja, vagy a kováccsal is? Vele nem volt valami összeveszése?

2019. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Áhh ilyen nincs. Ha ellép visszavezeted a kiinduló helyre. És ezt annyiszor, ahányszor megcsinálja. Ha megáll, jutalmazás. Ez egy türelem játék. Ha 1 óra kell, hogy fel tudj ülni, akkor 1 óra.

A lábát se hagyd rá. Konkrétan nem tisztel a lovad.

2019. jan. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Láb, pata vagy csípőfájdalomból is adódhat hogy nem adja fel a lábát. Először nézesd meg.

Viszont ha nincs gond akkor is lehet több oka. Ha felveszed a lábát és elhúzza akkor te mindenáron meg akarod neki tartani? Mert attól csak bepánikol a ló. Aztán elrántja (persze ő az erősebb is sikerül neki) és rájön hogy akkor jól jár, mert megszabadul a “ragadozótól” aki elkapta a lábát + arra is rájön hogy erősebb nálad. Egyre többet el fogja rángatni, mert ez neki egy pozitív megerősítés. Ha elrántja akkor leteheti és “biztonságban” van.

Kezd el a lábfelvetétel előről, mintha egy csikónak tanítanád (de ne az “elkapom és nem eresztem” módszerrel!).


A felszállás is adódhat egészségügyi problémából. Ha fel akarsz szálni akkor extra terhelés éri a ló bal felét és ha eleve fáj a háta vagy a lábai akkor ez nagyon fájdalma tud nekik lenni. El fog lépni majd később szinte menekülni a felszállás elől. A nyereg is nyomhatja vagy más felszerelés is kényelmetlen lehet neki. Ezeket is ellenőrízd le.

Ha minden rendben vele egészségügyileg akkor el lehet kezdeni foglalkozni magával a problémával. Viszont ez se az legyen, hogy valaki tépi a ló száját, amíg te gyorsan felpattansz aztán kilő a ló. Ezt is el kell kezdeni az alapoktól, hogy a ló lelkileg is nyugodt legyen a felszállás alatt (ezáltal pedig magától álljon meg), ne pedig erőszakkal legyen megállitva vagy csak jutalomfalattal működjön.

2019. jan. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Eloszor is: koszonom a valaszokat! :)


Egeszsegugyi problemaja nincs a lovamnak, altalaban megbezetjuk az allatorvossal minden evben meghogyha ugy tunik h minden rendben van vele.

Felszallasnal mindig ellenterhel nekem vki

Es ezt elegge erdekesnek tartom h attol meg h behuzza maga ala a lovam a labat ebbol egybol azt lehet kovetkeztetni h nem tisztel......

Mindig kipucolom neki, es amikor idehoztuk mar akkor is igy adta fel. Igazabol par masodperc utan mar odaadja ugymond a labat, csak nemertem h miert csinalja ezt.

Megegyszer ezer koszonet;)

2019. jan. 12. 17:01
 5/5 anonim ***** válasza:
A felszállásra szánj időt. Ha menne tovább fordítad magad körül és állítsd vissza a fellépőhöz. Ezt addig, ameddig meg nem áll. Persze ha már sikerült rendesen megállnia, jutalmazd amivel szoktad. És fontos, hogy miután felszállsz várj még, ne indítsd el rögtön, tudjon megállni.
2019. jan. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!