Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire jó? Többi lent!

Mennyire jó? Többi lent!

Figyelt kérdés
Lovaglásnál fáj a hátam. Találtam ezt: [link] de mivel elég drága tovább keresgéltem. Erre írta, hoy jó a hátnak. Találtam ezt a dechatlonosat: [link] Ez mennyire jó? Arra gondoltam, hogy először ezt kipróbálnám, de ez nem írja kifejezetten, hogy hátfájásra. Ha jó utána venném meg a másikat. Kérhetnék véleményeket? Ez használna vagy ez teljesen más?

2019. jan. 12. 14:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ezt sikerült egészen hülyén megfogalmanznom :'D Remélem értitek
2019. jan. 12. 15:25
 2/11 anonim ***** válasza:
Én inkább valami derékvédőt vagy ilyesmit keresnék a te hátadra, hogy segítse az izmokat. Nem értem, miért lenne jó a puhább nyereg a feneked alatt, ha a hátad fáj..?
2019. jan. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A zselé miatt. :( Sok mindent próbáltam már de semmi nem használt :(
2019. jan. 12. 18:26
 4/11 A kérdező kommentje:
Mert nem annyira nyomná a gerincemet a nyereg hanem a zselé ,,védené"
2019. jan. 12. 18:29
 5/11 anonim ***** válasza:
Gerinctorna, tartásjavítás, gyógytorna, és egy edző, aki korrigálja a lovaglási hibáidat, amiktől akár fájhat is hátad.
2019. jan. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Edzővel lovagok, a tartásommal semmi probléma, ha mégis van rögtön szól és javítom. Tornát még nem próbáltam. Jelenleg a 3. orvos küldött el, hogy nem tud mit csinálni, szokjam meg :( Általában lovaglás közben fáj csak, néha futásnál
2019. jan. 12. 18:36
 7/11 anonim ***** válasza:

Sajnos sokat és konkrétat nem tudok segíteni, az edzőm (díjlovas) mutatta nemrég a zselés nyeregalátétjét. Azért vette gondolom hogy a ló hátát kímélje de amióta használja az ő háta sem szakad le.

Azt mondod a tartásod rendben, nincs gerincferdülésed, sérved, kopás, autoimmun betegség stb..? A hátad fáj vagy a derekad, izomfájdalom, görcs vagy mélyebbről jövő csontfájdalom?

Szóval eléggé árnyalt a dolog. Lehet, hogy az az első zselé megoldaná a problémád...

2019. jan. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az orvosok egyedül röntgenre küldték el, az nem mutatott semmit. Tovább nem foglalkoztak velem. Úgyhogy ferdülés az nincs, de többet nem tudunk. A hátam és a derekam is fájni szokott, de leginkább a derekam jobb oldala, ami egybe szokott kötve lenni jobb láb ,,zsibbadásával" Inkább mélyéről jövő fájdalom, de nem igazán mondanám csont fájdalommal, de nem is izom.
2019. jan. 13. 14:31
 9/11 anonim ***** válasza:

Erősítés, torna, valószínűleg nem elég edzettek ott az izmaid és nagyobb terheléskor előjön a fájdalom.

Ha meg valami cuccal szeretnéd enyhíteni, ezek a zselég nem igazán valóak erre. Winderen nyeregemelőről sok jót hallani, kifejezetten hátfájós lovasoknak és a lónak is szuper. Nekem is ez van, tényleg más érzés lovagolni, a bariszőrhöz képest is. Régebben fájt néha a hátam lovon, azóta egyszer sem, de én főleg a csikóm hátának védelmére vettem. Olvasgass utána, igaz az ára elég durva de hihetetlen jó cucc :D

2019. jan. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A tornát megpróbálom. Winderent már próbáltam. Egyik ismerősömnek van, és ő is ajánlotta. Meg is vettem már kb 1 éve használom. Nincs különbség. Ugyanúgy fáj. Több nyerget is próbáltam. Ezért gondolkoztam hátha ezzel valamennyivel másabb lenne.
2019. jan. 13. 16:57
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!