Kezdőoldal » Állatok » Lovak » SOS ló problémám van, szerinte...

SOS ló problémám van, szerintetek kellene valamit tennem?

Figyelt kérdés
Nos a lovamnak az első két lábán van patkó és nekem mindig is furán állt rajta mintha túl hosszú lenne ugyanis a vége és a pata között volt egy centi ahova mindenféle rossz bekerult pl kavics amit nehéz volt kiszedni a kovács nem mondta hogy rossz így úgy voltam vele akkor biztos csak én nem értek hozzá és ez így jó. Viszont ma voltunk kint terepen és amikor visszertunk kapartam volna ki a patáját és lám eltűnt a patkoja az egyik lábáról és be van 1-2 centire szakadva a patája. Visszamentem megkeresni a patkóját és nagyon csúnyán meg volt görbülve + a szegben ott volt a "kitepett" letört pata rész. Nos a kovácsot most fogom felhivni viszont nem tudom hogy csináljak e vele valamit a sejtesem az hogy nem kell de attól még ilyen tippeket vagy hasonló sztorikat irjatok

2019. jan. 13. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Milyen idiota kovacsod van, keress masikat.
2019. jan. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

NE a mostani kovácsot hívd!

Keress a neten egy GYÓGYKOVÁCS mestert!

2019. jan. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyógykovácsot hívj, ezt meg felejtsd el örökre.

Lemostad rendesen ugye? Bármilyen váladékot/vért láttál rajta? Ha igen, le kell kezelni.

2019. jan. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1 nyugi, ez olyan, mintha a te körmöd tört volna le

2 csak ne mozgasd, lovagold most, mert jelenleg "egy cipő" van rajta.. neked sem lenne kényelmes így mászkálni

3 válts kovácsot, ha tudsz, vagy kérd meg, hogy tegyen rá korrekt vasat, ha csak ez van a környéken

4 pataharang, ha nincs boxban

5 ha van rá igény, etess vele BLOF gyógynövény-keveréket, szépen fog nőni a pata, és rugalmasabb lesz

6 ugyanezen okból szokjatok rá a patazsírra

7 tényleg nyugi :)

2019. jan. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Van aki nem használ patazsírt? :O
2019. jan. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Használok patazsirt, nagyon szépen köszönöm szépen a kommenteket🙂🙂 sokat segítettetek😊
2019. jan. 13. 22:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Meg ugye célszerű lehet megvizsgálni, hogy egyáltalán indokolt-e a patkó, vagy csak megszokásból van rajta.
2019. jan. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!