Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasoktatóként mennyit lehet...

Lovasoktatóként mennyit lehet keresni?

Figyelt kérdés

A Lovas edzői szakmával szemezgetek, de nem gondolom, hogy elmennék az MLSZ edzői regisztrációs vizsgájára így csak oktatóként funkcionálnék. Viszont, az lenne a kérdésem, hogy alkalmazottként mennyi az az ár, amennyit meg lehet keresni egy ilyen szakmával?

Te mennyit keresel főállású lovasoktatóként?

Azzal tisztában vagyok, ha én magam vállalkoznék vagy csinálnék egy egyesületet és ki is tudom termelni, akkor jobban járnék, de erre egyelőre nincs lehetőségem (talán majd idővel).

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. jan. 14. 20:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sok mindentől függ. Pl hogy egész évben működik e a lovarda. Sok helyen, ahol nincs fedeles október-novembertől március-áprilisig nincs lovagoltatás, én is ismerek ilyen helyet, bejelentés csak minimálbér, nyáron meg 7ből 7 nap munka, hétköznap tábor, hétvégén a többi lovas oktatása.

Van, ahol fejpénzt fizetnek, mondjuk lovasonként 40%ot az oktatás árából(ha ügyesen tudsz alkudni, mert ezt elérni nehéz) , de ismerek napi díjas helyet is.

Megélni... Hát nem igazán tudom. Én munka mellett hétvégente oktatok, az inkább zsebpénz, mint fizetés. Ha rendesen ott dolgoznék a bérminimumnál nettó 130nál nem kapnék többet. A szabad hétvége pedig felejtős lenne, mert akkor van a dömping.

De tudok olyanról is, aki nyáron havi 200-250et is összeszed tisztán, ő kap minimálbért plusz fejpénzt.


És a munka szempontjából az se mindegy hány lóval kell dolgoznod, van e segítséged... Stb.

Nekem is ez volt az álmom, meg is van az edzőim, de ez csak úgy éri meg, ha van egy saját istállód 2-3 lovad, pár bértartott ló és mellette oktatsz.

2019. jan. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!