Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Versenyezni szerető lovat...

Versenyezni szerető lovat hogy lehet megnevelni?

Figyelt kérdés
Fél éve van egy lovam, jól kijövünk, nincs rá panaszom, csak egy: ha terepen vannak előttünk és vágtára kerül a sor, azonnal rákapcsol és a sor elejére rongyol, mint az őrült. Nem tudom visszafogni. Ha elöl lehet, szépen megy minden jármódban, de ez nyilván nem megoldás hosszútávon.
2019. febr. 2. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Esetleg próbálj meg erősebb zablát használni, hogy azért érezze te erősebb vagy mint azt hiszi és nem rongyolgathat kedvére.

Esetleg több karikás feszítő zablát próbálj ki két szárral hogy sima csikó zablaként is tudd használni. Ha kell belenyúlsz erősen ha nem akkor meg szépen átlagosan

2019. febr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az erősebb zablát én nem ajánlom. Ha akar akkor így is menni fog, csak a száját teszed tönkre vele.

Esetleg próbáld meg ezt:

Menj ki az oktatóddal vagy valakivel terepre (tehát ne legyetek sokan, mert balesetveszélyes úgy lovat oktatni).

Jól fàraszd le agyilag és testileg, majd ugrassátok be a lovakat egy összeszedett, lassú vágtába (ha más jármódban is gond van akkor azzal kezdjétek)

Ha elkezd rohanni akkor fokozatosan (ez nagyon fontos!) add neki a jeleket a lassításra (testsúly-csípő-láb-szépen sorban 1-2 másodpercet hagyva a váltások között).

Utolsó fokozat: Körre fogod vagy megfordítod és vagy köröztök egyre kisebb körön vagy elindultok a másik irányba. Nem tudom melyik fog nála működni a kettő közül. (Ha csak az egyik szárat “húzod” jobban reagál, mintha két kézzel tépnéd és a kanyarodás még az egyensúlyából is kibillenti, ezért ez általában beválik akkor is amikor a “sima” lassítás egyenes vonalon nem.)

Addig körözz vagy mész az ellenkező irányba a másik lótól, amíg le nem nyugszik vagy a jelét nem mutatja az együttműködésnek. Na akkor megdícséred és elindulsz vele a másik ló után (várjanak meg titeket.)

Ehhez idő kell, de ha megérti hogy, ha a kisebb jelre reagál akkor nem kell köröznie/elmennie, akkor egyre finomodni fog. Adj neki időt, mire eljut addig. Ne add fel pár hét után.

Sok sikert! Remélem ez nálatok is beválik.

Ha nagyon nem sikerül megoldani akkor hívj szakértőt! A lónak és neked is jobb lesz úgy.

2019. jún. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

A legfontosabb lemaradt:

Mindezek előtt nézesd meg dokival! Lehet gond van a hátával vagy bármi más fáj neki.

A nyerget is nézesd meg mesterrel, a rossz nyereg tünete is lehet ez.

A lovaglásod is legyen rendben (kérd ki több edző véleményet is a lovaglásodról vagy próbáltasd ki a lovat másik haladó lovassal).

Biztos hogy jól be lett lovagolva a ló?


Ha ez mind rendben van akkor kezdheted megoldani a problémát nyeregben.

2019. jún. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Szóval gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni.

Egy ló mögött már elmegy vágtában is, de tartanom kell erősen. Ha sokan vannak előtte, bekattan és előz. Estem is már róla emiatt. Volt, hogy körre vettem, le is lassult, hiszen a menet is megállt, de ha eltávolodunk a "ménestől", megijed, hogy el fog veszni, és őrült rohanásba kezd - ezt nem csinálom többször, életveszélyes.

Az előző gazdája is jelezte, hogy nem szeret hátul menni, ők többnyire ráhagyták.

2019. jún. 19. 11:02
 5/5 A kérdező kommentje:

Ja, egészségügyi problémája nem hiszem, hogy van, mert egyedül terepen vagy lovardában nem elrohanós, higgadtan dolgozik, a legelőn nyargal nagyokat, szóval nem fájdalomtól ugrik meg.

De azért megnézetem dokival.

2019. jún. 19. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!