Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fjord póni versenylónak,...

Lovas Sziszkó kérdése:

Fjord póni versenylónak, lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

van egy Fjord csődörünk, 10 hónapos. Pár naposan került hozzánk, nem tisztavérű, angol telivér és fjord keverék. A kinézete teljesen fjord, de a magassága egy telivéré. Sovány is és sportos, igényli a mozgást. Mindig futószáron vezették zsokéink maguk mellett az edzéseken. Már a vágta meg neki, 1 hónapja próbálgatjuk vele a galoppot és nagyon élvezi, gyors is! Versenyeken póniversenyre vagy rendes galoppra is nevezhetjük majd? Tippek, ötletek, véleményeket várok szívesen!



2019. febr. 4. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen,de még nagyon fiatal a lovagláshoz, hagyjátok még kb. 2 évig.
2019. febr. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Galoppon nem hiszem hogy lehet nevezni.

Illetve póni versenyeken is csak 148cmig patkóval max 152cm lehet. Ha a felett van akkor nem mehet.

De túl korai. Inkább hadjátok meg a csikókorát 3-4 évesen elég elkezdeni belovagolni és akkor más típusú versenyekre készüni pl. Ügyességi, ugrás, díjlovi, távlovaglás stb..

2019. febr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Még nem lovagoltuk be, csak futószáraztuk! Futószáron már próbáltuk ugrásra/díjlovaglásra tanítani, de amint a cavaletti akadályt pár cm-re megemeljük, megijed, vagy nem akarja átugrani! Már próbáltuk mi is sokszor, gyakran répával, almával átcsalni a kb 40 cm magas akadályon, sőt még kisebben is, de nem nagyon izgatja az étel. Díjlovaglásban...hát...nem szereti a pálcát. Már ha meglátja a kezemben akkor prüszköl. Ha épp tanítjuk akkor pedig pár másodpercig jól csinálja, utána meg bakol, ágaskodik, rángatja a fejét. Nyergelést is próbáltuk, hogy szokja, de csakis galoppnyerget enged fel magára, a többit ledobja, vagy első reakcióként lefekszik és lehempergi. A lovarda tagjaival már tanakodtunk, hogy mi lehet a baja, sokan arra gondoltunk, hogy csikóként már annyira megszokta a versenylovak közelségét, hogy szinte példaképet érez egy versenylóban. én kételkedtem, hogy ez lehetséges, de az állatorvos se tudta megállapítani a baját...

2019. febr. 4. 22:26
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Még csak 10 hónapos hova kell kapkodni???!!!

Az a baja hogy nem hadjátok hogy csikó lehessen. Ha el jön az ideje és normálisan, fokozatosan van hozzászokatva mindenhez nem fog ilyeneket csinálni.

Teljesen olyan minthogyha mindenkinek be akarod magyarázni azt hogy ő galoppon jó lesz. Honan tudod hogy nem lett belekénszerítve? E miatt is mehet gyorsan mert muszály volt tartani a tempót hogy megvédje magát a fájdalomtól, ráncigálástól.

Az akadály és dijlovas feladatok pedig olyan mintha egy csecsemővel akadálypáját akarnál lefuttatni vagy táncot betanítani.

Nem ismeri e miatt nem ment. Nem érti mit akartok. Fél a pálcátol mert a másik lórol biztos hozzáért vagy kapot ha nem ment. Tudom mert volt dolgom ilyen csikóval de ő legalább 4 éves volt.

Nem beszélve arról hogy a lábát és a hátát is tönkre teszitek. Most fog még csak nőni.

10 hónaposan amit tudnia kell hogy vezethető legyen, pucolni lehessen, tűrje az ember közelségét.

Nem kell még csak futószárazni se. Ha annyira foglalkozni akarsz vele akkor labdát vigyél neki be a pályára ahol szabadon tudod engedni és had játszon azzal vagy parelliz vele vagy hogy kövessen stb de nem kell neki még ezeket csinálni és hidd el tudom mit beszélek.

2019. febr. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Még hagyjátok, túl sokat vártok tőle, még nagyon fiatal. 2 éves korában szépen lassan lehet elkezdeni a nyergelést de azt se úgy hogy feldobjátok rá a komplett nyerget azt hevedert húztok azt kész. Te is leakarod venni magadról az új fura ruhákat főleg ha elsőre nem annyira kényelmes. Nem fog egyről a kettőre menni. Még futószárazni se kell. Hagyjátok békén még nagyon gyerek.
2019. febr. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

10 hónaposan ez sok(k) neki!


Egy ilyen lónak nem kell tudnia futószáron menni. Vezethető legyen, köthető, körmölhető, pucolható, mosható. Ennyit kell tudnia nem többet. Majd ráértek 1,5, de inkább 2 évesen futószárazni, meg tanítgatni, nyereghez szoktatni.


Ez tényleg olyan, mintha egy óvodást érettségire küldenél. Amúgy nagyon jó úton jártok vele, hogy elrontsátok. A pálcához, hozzá lehet szoktatni, de pozitív élményekkel, de még ez is korai neki. 40 centis akadály? Tönkre akarjátok tenni? Fejlődő szervezet, neki csak egy jó tágas legelő kell, lóbarátok, meg egy kis vakarászás.

Komolyan mondom hogy lehet egy rakáson ennyi lóhoz nem értő ember? Kell neki egy mozgás, de könyörgöm egy 10 hónapos csikónak nem egy galopplóval kéne tréningeznie, mert rámennek az izületei, még lovas nélkül is.

2019. febr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Az unokanővérem barátja tenyésztette és mivel utána akartunk testvéremmel járni a csikó pozitív irányba érdekes hozzáállásához a galopp iránt, elmentünk és megkérdeztük, hátha a genetika játszik közbe. Unokatesóm barátja utána nézett és megmondta hogy a csikónk Secretariat dédunokája. Én meglepődtem és azt hittem hogy csak hülyéskedik, de nem. Mostmár ő is értette miért is került olyan sokba a tenyésztés xD. Szerintetek köze lehet a csikó élénkségének és futni vágyásának ahhoz hogy Secretariat leszármazottja?
2019. febr. 25. 17:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez mese habbal. Ki lenne az a hülye aki egy fjorddal keresztez ilyen géneket? Megy mert telivér a fele, de galoppló a büdös életbe nem lesz belőle.
2019. febr. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az a bizonyos "hülye" akiről te beszélsz nem mi vagyunk! Az unokanővérem barátja tenyésztette a legjobb barátjának és ő volt az aki ilyen lófajta mániákus, mindenféle lovat összetenyésztet azért, mert kíváncsi a végeredményre és arra hogy mire lehet alkalmas. Viszont nekik elvették a farmukat és ezért anyukám vette meg nekem a fjordot, díjugratónak szántuk, de láttam mennyire szeret vágtázni és egyenlőre hagytam az ügyet, de mégis érdekelt hogy miért vágtázik ennyit, többet mint a többi csikó, ezért elmentünk az unokanővérem barátjához megtudni a családfáját/genetikáját. És mivel nem tudtunk dűlőre jutni feltettem itt ezt a kérdést, hátha valaki tudna segíteni!
2019. febr. 26. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!