Kezdőoldal » Állatok » Lovak » El rohan a lovam. Mit tegyek?

El rohan a lovam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég kaptam egy 4 éves gerderlandi keverék kancát. Eddig inkább terepen volt lovagolva mivel a pályát 30 perc után teljesen megunja és hisztizik. 1.kérdésem:hogyan tudnám számára izgalmasabbá tenni a pályán való munkát?


Terepen:eddig csak társaságban volt lovagolva (a többi lóval ment)

2. Hogyan tudnám raszoktatni az egyedüli terepre?


A fő probléma viszont az, hogy eléggé gyors ló ami lépésben és ügetésben nem olyan zavaró viszont vágtába hogyha beugrik akkor sehogy sem lehet meg állítani eddig csak akkor állt meg amikor látta, hogy a többi ló teljesen lemaradt emellett a vágtája eléggé fura így nehéz ki ülni (nagyon nagyot dob) is és ráadásul még olyat is szokott csinálni, hogy néha meg próbál kiugrani alólam ami annyit jelent, hogy hirtelen oldalra megy (nem ijedezős ló)

3.kérdés: mit tegyek mivel állítsam meg és hogyan tudnám jobban ki ülni a vágtáját?

A válaszokat előre is köszönöm 🙂



2019. febr. 5. 00:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Egy edző csodákra képes.
2019. febr. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nincs egy edző sem a közelemben.
2019. febr. 5. 08:12
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Ez van ha valaki hozzáértés nélkül egy kialakult, valakihez szokott 4 éves lovat kap.Másképp kezelték, máshoz volt szokva.Te se érted őt, ő se téged.Ez így nem lesz egyszerű.Keress segítséget, aki átlátja a helyzetet.

Bár most le leszek pontozva, de pont ilyesmi miatt én kiscsikókat vettem, és ők teljesen hozzám idomultak.Még hangosan se kell rájuk szólni,annyira értik mit hogy szeretnék.Legelőn vagy a határban jönnek utánam, ha én cikk-cakkban megyek, ők is.Ha megállok, ők is.Teljes összhangban.Pedig sosem voltak idomítva,fokozatosan szeretettel voltak nevelve.Igaz nem versenyzek velük.

2019. febr. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Segítség kell ugyanis fiatal a ló és neked sincs meg a kellő tudásod igy a leírtak alapján.

Csakis pályán tudod leszoktatni ezekről. Ha unatkozik akkor egy játszózablát tennék a szájába. Először szokjatok össze bent. Nincs olyan hogy unja a munkát és hisztizik. Az van amit a lovas diktál mert később egy veszélyes lovat is nevelhetsz ebből. Csikó még szinte és most kell megtanítani neki hogy hol a helye.

Ha pályán engedelmeskedik akkor először csak lépésben majd naprol napra fokozva az iramokat ki menni terepre.

Ha öszhangba lesztek nem akar majd lelökni a hátáról.

De nem ártana legalább egy tapasztaltabb lovas legalább egyszer hogy lásson titeket mert lehet veled a gond. Lehet tudtod nélkül fájdalmat okozol neki vagy a felszerelés nem jó. Szóval ez eléggé sok dologtól lehet.

Ha meg szabad kérdeznem merre laksz?

2019. febr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Felszerelés vagy te is zavarhatod/fájdalmat okozhatsz neki. Egészségügyi baja is lehet. Először nézesd át teljesen a dokival (ha már a vásárlásnál ezzel nem lett foglalkozva) és szakértővel a felszereléseket is. Azután el kell kezdeni szakértővel/edzővel dolgozni vele. Még csikó így tanulnia kell és a leírtakból gondolva neked is. Nem rosszból, de ha már mindenáron lovat akartál nem megfelelő tudással akkor egy idősebb, tapasztalt lovat kellett volna választani.

Ha nem kérsz segítséget csak egyre rosszabb lesz neked és neki is.

Erőszak, erősebb zabla és társai nem megoldás. Tessék keresni egy edzőt és tanítani téged meg a lovat is. Hosszú hónapok/évek munkája mire megfelelően képzett ló lesz belőle. Az hogy nem visz el csak az alapok része.

2019. febr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért annak, aki egy 4 évessel nem jut dűlőre, ne tanácsoljuk már azt, hogy kiscsikót vegyen...
2019. febr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
5. Válaszoló: lovagoltam már be lovat nem ő az első ló akivel eddig dolgoztam csak ő egy picit nehezebb eset.
2019. febr. 5. 22:46
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

A gerdenladiak amúgyis furák, legalább is nekem, hosszlábak, hosszú hát, magas nyakillesztés... van nálunk is 2, olyanok, mint a birodalmi lépegetők.

Maga a mozgásuk is más, meg kell előbb szokni.

Hogy tedd izgalmassá számára a pályamunkát? Rengeteg patanyomfigura, átváltások (ügetés-állj, lépés-vágta-lépés..stb) Akár félfalanként. Mentálisan jól fárasztja a lovat és a segítségekre való reakciót is jól lehet fejleszteni. Cavaletti is jó feladat, mert a lónak figyelnie kell. Az tempó fokozások-visszavételek is remek feladat, sőt szükséges is a gyakorlásuk futószáron és nyereg alatt is. A vágtáját is előbb be kell lassítanod, meg kell tanulnia, hogy nem csak rongyolva lehet menni, hanem lassan is.

Használhatsz segédszárat is, ha tudod kezelni, nagy segítség lehet az elején még terepen is.

Ha többen mentek ne hagyd elöl menni, versenyezni. Legyél második vagy harmadik lovas, ha érzed, hogy el akar gurulni, inkább fogd meg.

Az oldalra ugrándozás pedig szerintem inkább ijedezés, mutass meg neki minél több dolgot, hogy ne féljen.

2019. febr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

Jaj, ne már, ne áltassuk már magunkat. Ha ott tartanál hogy lovat lovagolsz be akkor nem kérdeznél ilyeneket, ha pedig valóban te "lovagoltad" be azt a bizonyos lovat akkor az nem volt egy kiemelkedő munka. Nem szégyen ha nincs tapasztalatod vagy nem tudsz valamit, az a kínos ha ezt nem látod be magadról.

Tessék keresni egy jó edzőt aki tanít titeket vagy el kell adni a lovat mert ez az életveszély kategória. Olyan nincs hogy karámban nem lovagolom, mert hisztizik. Foglalkozzon vele valaki te pedig vegyél még egy jó darabig órákat, hogy biztos legyen az ülésed és egy nagy ló vágtáját is ki tudd ülni.

2019. febr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9.szerintem te kicsit sem ismersz engem így mondjuk eléggé nehéz ítélkezni de te tudod. Azt azért megsugom neked, hogy 3 csikóm van jelen pillanatban 😉de te biztos jobban tudod ezt is.
2019. febr. 9. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!