Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan legyek jobb lovas?

Hogyan legyek jobb lovas?

Figyelt kérdés

Csak egyszer járok hetente 20 perces futószárra,több mint 1 éve. Most jutottam el addig,hogy elengedem a nyerget vágtában.


Az ülésem jó,de még mindig van,hogy előrébb csúszik a lábszáram. Amikor meg hátrébb húzom,akkor nem igazán tudom lenyomni a sarkam.



2019. febr. 5. 16:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

lóVÉ


Jobb nyereg, jobb edző, és SOKKAL több lovaglás!

2019. febr. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Heti 20 perc borzasztóan kevés a fejlődéshez! Viszont évek alatt haladnod kellett volna valamicskét, úgyhogy az edződ se jó.

Keress egy jobb helyet, ahol van normális edző. Lehet drágàbb, de gondolj bele évekig keveset fizettél a semmiért. Máshol abból a pénzből lehet nem lovagolnál évekig, de legalább tartanál valahol és tudnál valamit.


Heti egyszer 1 óra, de inkább kétszer. Ha versenyezni szeretnél akkor meg sokkall több, de hobbi lovaglásnál is minél több annál jobb, főleg az elején.

2019. febr. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mire belejőnnél a gyakorlásba és megtalálnád a megfelelő pozíciót, ritmust, már szállhatsz is le a lóról szinte és ez minden alkalommal kezdődik elölről. 20 perc nagyon-nagyon kevés, nem is hallottam még, hogy rendszeresen ilyen rövid órákra járjon valaki. Legalább 45 kellene, hogy tényleg fejlődjön is a tudásod.
2019. febr. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kb fél év után kezdtem a vágtát tanulni,de volt olyan,hogy olyan lovon ültem,akivel futószáron nem lehet vágtázni.


Táborba is jártam,ott tanultunk lovat csutakolni,szerszámozni. De nyergelni még mindig nem tudok (és ezt nagyon rossznak tartom).


Aki szabadon megy,az 45 percig ül lovon és ő pucolja,szerszámozza fel.

2019. febr. 6. 12:55
 5/11 A kérdező kommentje:
Elméletben tudom,de gyakorlatban nem,mert amikor nekem kellett,akkor vagy más odajött és segített vagy azt mondta,hogy segít és direkt rosszul csinálta meg,ami miatt engem meg pár barátomat szólta le az edző. (Én mondtam hogy rossz helyen van a nyereg,de addigra már az a lány elment és az edző akkor jött oda.)
2019. febr. 6. 15:44
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

"Az ülésem jó"

Az ügetés kényelmes? De persze nem úgy, hogy hátradőlsz, vagy a comboddal elroppantod a ló bordáját, vagy a csípőddel heveny, erőszakos, szándékos mozgásokat végzel, hanem csak úgy ülve maradva?

2019. febr. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hol lovagolsz?
2019. febr. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Heti 1x20 perc az nagyon kevés. Ok kezdő lovasnak 30 percet szoktunk ajánlani, de aki már mondjuk fél órát lovagol az bírja az 1 órát is.

Sok kengyel nélküli munka kell, illetve több lovaglás, legalább heti 2. És folyamatos javítás az edző részéről. Viszont én a helyedben lehet a lovardaváltáson gondolkodnék el.

2019. febr. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen,ügetésben is jól követem a ló hátának mozgását
2019. febr. 7. 21:10
 10/11 A kérdező kommentje:
Kengyel nélkül is szoktam lovagolni,mindhárom jármódban,könnyített ülést is
2019. febr. 7. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!