Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehet egy lovat a loszall...

Hogy lehet egy lovat a loszallitora folvezetni, ha nem nagyon akar folmenni ra?

Figyelt kérdés
Nyilvan nem eroszakra gondoltam, sem jutalomfalattal valo becsalogatasra.

2019. febr. 10. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatból azt javaslom, hogy ha lehet, de a szállításnál találkozzon első alkalommal a futóval. Ha lehet, állítsd egy időre a karám mellé, aztán vezesd ki a lovat, járjátok körbe, engedd, hogy megnézze, megszaglássza, és elsőre mindenféle édesgetés vagy pátyolgatás nélkül (de ugyanakkor kényszer nélkül!) próbáld utána felvezetni. Ne érezze a ló rajtad, hogy ez valami hú de nagy dolog. Ha megtorpan, ne told, ne üsd, vezesd még egy kört a futó körül, s megint egyenesen próbáld felvezetni. Ha sikerül, nyert ügyed van. Ha nem, és a ló pánikol, akkor se üssed vagy rángassad, egy marék zabbal vagy valami más finomsággal próbáld felcsalogatni.


Nekem első alkalommal nem volt ilyesmire idő, a lovam teljesen bepánikolt a helyzettől, kis nyugtatás után a szemét eltakartam egy törölközővel, ketten a fara mögött összefogtuk a kezünket, s úgy feltoltuk őt a futóra. Rángatva, megütve nem volt, amúgy sem vagyok ennek híve...


Ettől függetlenül annyira stresszelt, hogy az egész futót összef...sta a szállítás végére, slagolhattam meg sikálhattam le, erre számíts, előfordulhat :D


De a legegyszerűbb, ha letakarod a szemeit, és vakon felvezeted.

2019. febr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A ló szemének a letakarása az egyik legveszélyesebb módszer. Nem lát, megijed, kitépi magát a kezedből és utána vakon össze vissza töri magát.
2019. febr. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2.-nak.


Régen mészárszékeken a vadabb lovak és marhák szemét kiverték, hogy lenyugodjanak, és könnyebben szállíthatóak legyenek.

2019. febr. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, de azok ha összetörik magukat, nem túl nagy veszteség. Én személy szerint nem kockáztatnám, hogy a lovam vakon szaladgàljon, hacsak nem rátolatsz a futóval a boxra, az már más tészta, amennyiben lehetséges. Mindenkinek a saját döntése, nagy valószínűség szerint nem is lesz baj, de én nem kockáztatnék, ismerem a lovam, ennyi :)


Egyébként nálunk a futóra felrakás egy 3 embert, futószárat és egy fél órát igénylő művelet volt az elején, amíg bele nem jött.

2019. febr. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem is mondtam, hogy bekötöttük a szemét. Eltakartuk egy töröközővel. Ha a ló megugrik, a törölköző leesik... Rákötni én sem kötném, nyilván...
2019. febr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
Előről húzod,hátulról tolják. Vagy ha éhes felrakod a kajáját egy etetőbe bent és előbb utóbb bemegy enni,akkor rácsukod.
2019. febr. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!