Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Állatorvosi mellett lovaglás?

Állatorvosi mellett lovaglás?

Figyelt kérdés
Mióta az eszemet tudom állatorvos szeretnék lenni. Meg is próbálok mindent megtenni ez érdekében. Viszont kb. 10 éve teljesen a lovak szerelmese lettem. Utánna néztem mindennek, ami velük kapcsolatos , rengeteget olvastam, videókat néztem róluk és arról, hogy hogyan kell helyesen ülni, kiülni az egyes jármódokat, idomítani őket, stb. (Ezt azóta is teszem.) Akkori anyagi helyzetünk miatt nem, vagy csak spórolva lett volna lehetőségem lovagolni. És nem szerettem volna a szüleimet kitenni ennek, dolgozni meg még nem tudtam (az akkori korom miatt). Viszont most lassan egy éve megvalósult ez az álmom. Azóta heti 2-szer járok ki, és sokat segítek is, ezért sokszor nem kell fizetnem. Mióta elkezdtem, rájöttem, hogy soha nem akarom abbahagyni. Iszonyatosan jó érzés velük foglalkozni. De az állatorvosit nem szeretném feladni, hiszen ez az a munka, amit teljes szívemből csinálnék, és mellette nem is keresnék rosszul (ami a lovak mellett sem ártana). Attól félek, hogy az utolsó gimnáziumi éveimben (11. és 12.-ben), valamint egyetemen nem lesz rájuk időm. Mennyire megoldható mellette a lovaglás? Legalább amikor majd specializálódni szeretnék, akkor lesz valamennyi időm? Vagy legalább nyáron?

2019. febr. 12. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan a zoológus szakon végeztem, de már most megmondom, hogy nem lesz egyszerű dolgod, ha a lovakat is be akarod préselni az egyetemi éveidbe. Elég sok előadáson katalógus (kötelező részvétel) van, tehát sokat fogsz bent dekkolni. Amikor éppen nem, akkor meg megpróbálod felfogni/beletaposni az agyadba a sok anyagot, amit leadtak. Vizsgaidőszakban otthon ülsz a könyveid meg a jegyzeteid felett, és a szüleid is hamar meg fogják tanulni, hogy úgy tegyenek, mintha nem is léteznél (az esetleges agresszív reakciók miatt, pl a "hogy vagy?" kérdésre). Nyáron meg terepgyakorlat, klinikai gyakorlat.... Hát, lesz évente 1-2 nyugis heted..
2019. febr. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! És gimnázium utolsó éveiben mennyi időd volt. Én most vagyok 10.-es (16 éves) és így még tudom oldani a heti kettő lovaglást, valamint kézire is járok heti egyszer. Emellett a félévimet most 1 négyessel (fizika) zártam. Ehhez mérten szerinted/szerintetek lesz még időm rá?
2019. febr. 12. 19:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az elsőhöz!


A lovaglás, és bármilyen csak akkor fér bele, ha pokolian jól tanulsz, közel laksz az egyetemhez és a lovakhoz és van kocsid!

2019. febr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem, gimi mellett a hétvégék játszottak inkább, pedig biciklivel jártam.. De már akkor is, mire hazaértem hétköznap, fújtam egyet, leckeírás... Na, meg mellette az előkészítő bioszból meg kémiából.. A mi gimink nem volt arra felkészülve, hogy valaki állatorvosira menjen onnét..

Viszont annak nézz utána, hogy mennyi az egyetem, albérlet, satöbbi, én régen jártam, akkor még több volt az állami támogatott hely. Ha nagyon sok, még mindig tudsz dolgozni a lovardában, és elvégezni egy lóápolói vagy valamilyen lovas tanfolyamot. De (legalábbis külföldön) inkább a tapasztalat és a nyelvtudás számít. Jó, tök jól néz ki a papír a jelentkezéskor, de úgyis az a lényeg, hogy hogyan nyúlsz az állathoz.

2019. febr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Ha valamit nagyon szeretnél ugyis fogsz keríteni rá időt. ;)
2019. febr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én állatorvosira járok és van olyan évfolyamtársam, aki minden nap jár a lovához és jár versenyezni is. Olyan is van aki versenysportként űzi, nem csak hobbiból. Rajtad áll, hogy mire van időd, ennyinek bele kell férnie.
2019. febr. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. febr. 12. 23:17
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet oldani, csak akarni kell. Ugyan nem állatorvosi, de az első diplomám mellett végig lovagoltam. Most főállásban dolgozok, levelezőn jogot tanulok, van életem és saját lovam van, akihez heti 3-6 alkalommal (ez az elfoglaltságaimtól függ) kijárok. Az eleje nehéz, mert ki kell alakítani a napirendet, de nagyon igaz, hogy arra van időd, amit szeretnél. :)
2019. febr. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!