Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Póni lovam be lett fedeztetve...

Póni lovam be lett fedeztetve nagyobb lóval, az állatorvos azt mondta be lehet nem lesz gond mert a kanca méhe nem engedi nagyra nőni. Kinek volt mar poni es kilótól csikoja?

Figyelt kérdés
Csikó, ellés, póni

2019. febr. 13. 13:24
 1/8 A kérdező kommentje:
El írtam.. Kinek volt mar poni es kisló párostol csikója?
2019. febr. 13. 13:25
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem az egyik ismerosom csikojanak welsh poni volt (130-140cm) az anyja, es gidran vagy kisberi az apja. Nem lett semmi baja tole. A csiko talan egy par centivel lett magasabb az anyjanal...Remelem segitettem! :)
2019. febr. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy fogalmaznék, hogy ha nem nagy a méretkülömbség a szülők között, általában nincs gond. De láttam én már olyat, hogy az ellés feleútján full gázzal a klinikára, és sok darabban vágták ki a csikót az anyjából... Teljesen lutri, hiszen kérdés, hogy melyik szülőtől mit kap, mit bír a kanca szervezete... Ha nem túl kicsi a pónid, valószínűleg nem lesz baj.
2019. febr. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

A lovardánkba pont ez miatt került kórházba egy kisebb őóni. Olyan 120-130 centi között volt és egy 150-es csődör fedezte be (véletlenül) és sajnos a szülésnél voltak mert sokkal nagyobb volt a csikó mint amit a kanca megtudott volna szűlni. A csikó elpusztult és majdnem a kanca is.


Ezzel nagyon vigyázni kell mert ez az eset is 50%-ban fenn áll

2019. febr. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Nekünk kisló és nóniusz párosból született több évben is csikónk, de soha nem volt gond az elléssel. A csikó 6 hónapos korában már magasabb volt, mint az anyja.
2019. febr. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a poni kanca 130 cm a csődör 150 cm volt, remelem nem lesz gond mar csak egy honap van az ellésig..
2019. febr. 14. 08:44
 7/8 A kérdező kommentje:
Még az lenne a kérdésem hogy ellhet e hamarabb mivel póni? Es mennyivel hamarabb ellés számít normálisnak? Akinek van koraszülött csikoja vagy hamarabb ellett a kancaja az írjon, kivancsi vagyok, köszönöm
2019. febr. 27. 14:14
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia kérdező, remélem olvasod még a kérdést, mi lett a pónival? Meglett a kiscsikó?
2019. márc. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!