Kezdőoldal » Állatok » Lovak » El lehet felejteni lovagolni?

El lehet felejteni lovagolni?

Figyelt kérdés

7 évig lovagoltam ebből 5 év volt rendszeres (heti 1-2 eddzes nyarakon tábor) a másik 2 évben már nem jártam ilyen sűrűn de két hetente talán.

Most újra tudok majd járni de már vagy 2 éve nem ültem lovon és félek hogy bénázni fogok.

Régebben már ugrattam is de ázért bennem van az hogy mivan ha totál bénázás lesz belőle xd


2019. febr. 14. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1- miért bénáznál?

2- ha mégis, miért lenne gond? Azért mész, hogy tanulj.

3- izomlázad lesz ugyan, de

4- a tested nem felejtette el, hogy mit merre kell csinálni


5- mosolyogj és élvezd az együtt töltött időt, a többi nem számít!

2019. febr. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Már nagyon nagyon hiányzik a lovaglás:)

2019. febr. 14. 20:00
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én nem lovagoltam pár évig, azt mondtam a lovasoktatónak, hogy nem tudok lovagolni.

Már akkor furán nézett, mikor felszálltam a lóra, de kb. az első 5 perc után mondta, hogy na hülyíts azzal, hogy te nem lovagoltál.

Szóval ne aggódj, lehet, hogy kicsit kijöttél a gyakorlatból, de nem felejtettél el.

2019. febr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Huh ez megnyugtató:D

En is gondolkoztam azon hogy azt mondom nem tudok lovagolni xd

2019. febr. 14. 20:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaja, én is azért mondtam, mert féltem, hogy elfelejtettem, és bénázni fogok.

De mihelyt odaálltam a ló mellé, már maguktól jöttek a mozdulatok, a lovon meg még inkább. Szóval ne félj, nem lesz gond, szerintem nagyon fogod élvezni.

Nekem, mikor a többéves kihagyás után felültem, olyan érzés volt, mintha az évek alatt csak ezt vártam volna végig.

2019. febr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
❤❤❤
2019. febr. 14. 22:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Az első alkalommal lehet kicsit suta leszel, de az óra végére a legtöbb dolog visszajön, amúgy inkább a fizikum a gyengepont, mert az izmaid az elején nem akarják azt csinálni amit szeretnél. Első körben egy kisebb mozgású lovat kérj és futószáron legyél, aztán ha úgy van, akkor úgyis elengednek.
2019. febr. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egyszer megtanultad akkor nem felejtwd el
2019. febr. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet elfelejteni úgy ahogy a biciklizést sem.

Erre egy jó példa hogy nevelő apum 5-6 éve nem ült lovon előtte verseny szerűen lovagolt saját lóval és nem olyan rég mentünk ki terepre és olyan terepet nyomtunk hogy csak na és még meg is rendezte kicsit a lovat, hogy ne a saját feje után menjen. Én meg tök féltem, hogy úristeeen valahol elhagyjuk vagy ilyesmi. De tök olyan volt mintha még mindig napi szinten lovagolt volna.

2019. febr. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!