Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy idegroncs lovat valaha...

Egy idegroncs lovat valaha meg lehet ugymond "javitani? "

Figyelt kérdés
Az lenne a kerdesem hogy egy lovat amely rug, harap es szo szerint tamad meg lehet javitani? 8 even keresztul vertek, es ezert tamad... Nem az en lovam, de egyszer megismertem, es azota meg szeretnem venni. At kerult masik gazdakhoz, es ok teljesen tonkretettek... A sajat gazdaja nem meri folvenni a hatso labait... Ha odamesz megsimogatni es esetleg megpaskolod azonnal rug...Kerlek titeket ha esetleg van meg remeny ra akkor kerlek ide irjatok le...Nagyon szeretnek neki segiteni, de veszelyes lo lett belole... :( Mar ot tartok hogy elveszitem az osszes remenyt...

#ló #lovas #remény #loeslovas #leleklo
2019. febr. 16. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
A ló egy nagyon okos és bölcs állat. Hosszú idő munkája az, hogy megbízzon bárkiben is. Sok türelem, sok idő. Ha ez megvan neked és a tartási díjainsemmjelentenek gondot, akkor sok sikert kívánok! Terapeutával vagy “suttógóval” is beszélj.
2019. febr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszonomk a valaszt! A Terapeuta vagy suttogo mennyibe kerul?
2019. febr. 16. 20:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Változó, sajnos megtippelni sem tudnám.
2019. febr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Felesleges. Mondj le róla és keress egy nem lelki nyomorék lovat. Nagyon sok erőt pénzt és érzelmet beleölnél feleslegesen aztán hatalmasat csalódnál. Az ilyen állatok sosem heverik ki a bántalmazást,és akárhogy is viselkedik ideig óráig,nem felejti el mi történt és kiszámíthatatlan/veszélyes marad. Elég ha csak egy valami olyan dolgot csinálsz akaratlanul, ami a védekező/támadó reakcióját hozza elő és egy ekkora állatnál súlyosan megsérülhetsz ha odarúg vagy harap. Csak egy példa. Megveszed. minden szuper,pár év alatt eljuttok oda hogy normálisnak tűnik a ló. aztán veszel egy új kék itatóvödröt és amint elindulsz vele felé felágaskodik és letapos. Te nem tudhattad de egy pont ugyan ilyen vödörrel ütötte az előző tulaj. Ez csak egy példa,akármi lehet ilyen "trigger" ahol az addig rendes ló megvadul.
2019. febr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szívem szerint én is megpróbálnám a lovat (husszonév tapasztalattal), de igaza van az utolsónak, bármennyire is utálja az ember beismerni. 8 év rengeted idő... Nálunk most van egy, akit egy év után úgy-ahogy sikerült helyrerakni fél év-egy év alatt, három év után ráült egy nő kipróbálni, hogy megvenné, és az addig megbízható iskolaló tíz méter után gyakorlatilag leült és eldölt az oldalára... Nem tudjuk, mit csinált vele. Merre húzta, merre sem. De példának okáért a mai napig összerándul és elugrik, mikor beadod a szénát. Iszonyat mély lelki sebeik tudnak lenni.

Erre egy gyógyszer lenne: egy másik ló, akivel kijön, egy baromi nagy mező meg egy beálló és otthagyni békén.. Esetleg almát vinni nekik naponta. És még ez sem garancia, hogy valaha ló lesz belőle.

2019. febr. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként velem konkrétan történt is ilyesmi,mondjuk nem bántalmazott lóval. Minden klassz volt,mentem vele pár kört a pályán,gyönyörűen ment. Aztán visszaúton meglátott egy pocsolyát az istálló mellett. Én nem tudtam hogy fél tőle,senki sem tudta,új volt viszonylag ott és addig nem találkoztak ezzel. Ha nem kapom el a nyakát belevág a falba,alig lehetett lenyugtatni. És az a ló teljesen normálisan viselkedik száraz időben,gyerekek is ülnek rajta. De ettől úgy pánikba esik hogy életveszélyes lesz egy pillanat alatt.
2019. febr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

Nem teljesen azonos eset, de hasonló lovam van nekem is.

Szóval kb 2 éve (őszintén bevallva a faluban egy kupectől) megvettem egy mindentől rettegő, sovány lovat. 16 éves volt, nem ismerem a múltját, de biztos hogy régóta bántották. Nem tudtam közel menni hozzá anélkül hogy elugrott volna, de sose támadt rám.

1-2 hónap múlva már tudtam lovagolni, sose akart ledobni, max néha ellenkezett, most 2 évvel később pedig kötőfékkel terepezünk.

Én mindenképpen biztatnálak, próbáld meg ha van rá időd és energiád, csak ne érjen nagy csalódás ha nrm jön össze. És vigyázz magadra

2019. febr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!