Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat veszek, tanácsok?

Lovat veszek, tanácsok?

Figyelt kérdés

mire kell odafigyelni vásárláskor?

milyen oldalak vannak ahol lovakról lehet olvasni (betegségek ,tartás)?

bértartásba lenne ahol lovagolok :)

hasznos tanácsok kezdő lovas gazdának (3 éve lovagolok szval a lovaglásban nem vagyok kezdő)


2010. júl. 2. 12:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

ha a lónak nincsen lóútlevele akk mi a helyzet az fontos?

származási lapja van

2010. júl. 2. 12:08
 2/11 anonim ***** válasza:

Hova fogod tenni a lovat, ki fogja etetni, gondozni?

Ha itt ilyeneket kérdezel, akkor biztos nem való neked.

2010. júl. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán milyen célra kell a ló?

Kizárólag hobbylovaglásra vagy később esetleg akarsz vele pl.ugratni?

Kérdezd meg az edződet,ha találsz olyan lovat,aki megtetszik.Mindenképpen próbáld ki nyereg alatt is a kiválasztottat.

Későbbi problémák elkerülésére vigyél magaddal állatorvost,nézze meg a lovat,később sokat spórolhatsz ezzel.Nagyon fontos az ADÁSVÉTELI SZERZŐDÉS,ha az eladó nem akar ilyet adni,ne vedd meg a lovat,bármennyire tetszik is.

Egyébként gyere át erre az oldalra a fórumra:

[link]


Itt talán megfelelő lovat is tudnak ajánlani,de tanácsot mindenképpen tudnak adni.

Van a vásárlóknak tanulságos topic "Nagy átverések"címmel,érdemes olvasni,de a többi részt,pl.lófajtákról szólót is.

Egyébként jól meggondoltad?Van tartalékban pár százezred esetleges betegség,műtét esetére?

Könyvből a lovazást nem tudod megtanulni,hidd el.

Biztos,hogy jó hely az a lovaknak,ahol lovagolsz?

Mi lesz a lóval,ha mondjuk elutazol nyaralni vagy valamiért nem tudsz hozzá kimenni,van olyan ott,aki lemozgassa?

Mindent jól gondolj át.

2010. júl. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát igen,ezt eléggé át kell gondolni,mert nem egy olcsó hobby! Én 9 éve díjugratok,és még csak egyszer volt lovam,mert versenyezni akartam,de végül nem tudtuk fenntartani,tehát el kellett adni. Neten lehet nézni lovakat,sok iylen oldal van,ami megtetszik(adatok,leírás,szülők...)hívd fel és érdeklődj.Érdemesebb úgy nekiállni elmenni lovat nézni,hogy viszel magaddal egy hozzáértő lovast,oktatót,orvost...és még érdemesebb egy nap nem egy lovat megnézni,hanem ha elindultok,akkor megnéztek 6-7 lovat is.Ha ott vagytok,mindenképp ki kell próbálni nyereg alatt is a lovat,jól átnézni(fogak,lábak,...).És hát igen érdemes előtte letisztázni magadban,hogy mire is szeretnéd majd használni a lovat.Ugyebár azt is,hogy inkább csikót keresel,betört lovat,vagy már 6-7 éves kész lovat.Más nem jutott eszembe,de ezekre mindenképpen figyelj!
2010. júl. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja igen,a besütésre figyelj, és hogy ki az apja és az anyja a lónak!
2010. júl. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

oldal: lovasok.hu

fórumban pedig kérdezgethetsz a paci.hu/forum


De én mindenesetre amikor lóvásárlás előtt állnék utánanéznék mindennek! Nem bántásból de ott a google.

Útlevele legyen ha hurcibálni akarod akkor.

Figyelj oda, hogy rendes helyről vegyed és ne kupecektől. Mindenképp vigyél valakit magaddal aki ért a lovakhoz. Figyelni kell rá, hogy tényleg egészséges-e, és ami nagyon fontos még, hogy próbáld ki! Pl én nem biztos, hogy csak egyeztetett időpontban mennék, hanem meglepetés szerűen, hogy akkor mi van, de ez attól is függ, honnan veszel lovat. Jól gondold meg azért, és én megkérdezném az oktatómat, hogy szerinte eléggé tudok-e már, hogy saját lovam legyen. NAgy felelősség egy ló..Biztos elég jó hely ahol lovagolsz? Figyelnek rendesen a lovakra?Elég sok "rémsztorit" hallani mostanában. Mi lesz ha megbetegszik?Van rá fölös pénzed? Elutazni se utazhatsz sok időre mert addig ki fog vele foglalkozni? Persze ha van ilyen, az jó.

Mindenesetre gondold át és sok szerencsét! :) Kíváncsi vagyok milyen paccod lesz!

2010. júl. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

google volt az első amit megnéztem ott sok mindent olvastam és csak most írtam ki a kérdést hátha tudtok még valamit mondani

a lovasoktatóm egy nagyon jó barát és remek ember kint alszik a lovardába ott van a lovakkal éjjel-nappal (kivéve ha el kell ugrania valahova pár órára) rendesen vannak a lovak tartva és sajátja ként gondozza

ő mindnképp eljönne ha lovat néznénk

ő letudná mozgatni és eltudnánk utazni mert ő vigyázna rá

köszönöm a válaszokat

hobby ló lenne (shagya arab kanca) terepen sokat mennék vele

2010. júl. 2. 13:28
 8/11 anonim ***** válasza:

Mondom,nézd meg a paci.hu-fórumot.

Átgondoltad,van-e pénzed egy esetleges több százezres állatorvosi kiadásra?Lehet sérülés,kólika/gyomorcsavarodás vagy bármilyen,azonnali kezelést igénylő betegség.

2010. júl. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

12:23 vagyok

Egy shagya arab nem lesz neked túl kemény első lónak? Főleg,hogy 3 éve lovagolsz.Mondjuk ez függ attól,hogy eddig milyen lovakon lovagoltál,de én ezért meggondolnám,és választanék valami könnyebb lovat.De ez csak egy vélemény.

2010. júl. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A papírokra nagyon figyelj oda, ha származási lapja nincs is de lóútlevele legyen és persze az is stimmeljen. Sütés alapján fel lehet venni a kapcsolatot azzal a hellyel, ahol sütötték, így meg lehet kérdezni, hogy helyek-e az adatok.

Egyéb dolgok: szerintem is menjen veled egy jó lóértő ember, illetve egy állatorvos se árt. Próbáld ki a lovat! Nézd meg, hogy viseli a többit. Alaposan nézd meg a lábait, patáit, esetleges sebhelyeket, törésnyomokat.

2010. júl. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!