Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam nem reagál az oldalára...

A lovam nem reagál az oldalára. Mit kellene ilyenkor csinálnom?

Figyelt kérdés
Van egy pacim kb 3 éve. Eddig minden rendben volt vele. Kb 3 hétig nem voltam kint nála (beteg voltam) és nem volt lovagolva csak futószárazva. Most újra kimentem hozzá,felültem rá de csizmára egyáltalán nem reagál. En arra gondoltam h nem vesz elég komolyan vagy h csak ellustult es azért. Szerintetek? Pálcáznom kellene? Eddig nem kellett hozzá. 10 éves a pacim. Előre köszi a válaszokat.

2019. márc. 1. 11:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem indul el, pálcázd meg, és minden elindulásnál egy kicsit finomabb legyen az utasításod mint előtte, így a ló megtanulja, hogy a gyengébb utasításra is menjen
2019. márc. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg egy kis tompa végű sarkantyúval lovagolni viszont csak akkor ha nyugodt a lábad és nem lyukasztod ki vele az oldalát. Illetve csak kis nyomást gyakorolj rá ha nem reagál erősebben de ha reagál akkor utána csak akkor ha szükséges. 2-3 Alkalom után elhanyagolható a sarkantyú.
2019. márc. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sarkantyúval még nem lovagoltam őt. De kifogom próbálni és természetesen gyengéden.
2019. márc. 2. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!