Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mekkora a minimum terület...

Mekkora a minimum terület kell 2 lónak?

Figyelt kérdés
(Nem szándékozó lovat venni még mielőtt bárki is elkezdené)

2019. márc. 3. 20:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Esetleg van valami törvény?
2019. márc. 3. 20:19
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lovanként 1 hektár.
2019. márc. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Hát én olyan istállót láttam, ahol ilyen kicsi, egy főnek éppen jó karámok voltak. Vagy nem is tudom már, régen jártam arra. Most, hogy így belegondolok, talán még kényelmesen meg is lehetett ott benne a karámban fordulni egy lónak, de én nem tudom. De nem volt túl nagy. Hát ilyen egy lónyi hely, és akkor azt körbeforgatod. Vagy mondom, lehet tényleg láttam kisebbet is, de nagyon rég volt, nem emlékszem, meg nem tudom, van-e erre valamilyen akár EU-s, akár országos szabályozás
2019. márc. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*Ja és ezt egy lónak gondolom, a körbeforgatást; két lónak meg kétszer annyi helyet; és akkor amikor kiengeded, hát tényleg legyen egy hely, ahol tud mozogni is, tehát mozgástere is legyen; abból szintén nem tudom, mennyi az igényük; de nézz szét, hátha találsz valahol valami előírást, vagy ajánlást erre vonatkozólag. (Én nem vagyok lószakértő, csak idetévedtem erre a kérdésre.)
2019. márc. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Fél hektár alá nem mennék/ló. Ez csak a legelő/karám terület, de itt már kell biztosítani szénát is, hogy napközben is elérhető legyen. Ha éjszaka boxban van, akkor 3x4m egy box minimum.
2019. márc. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Pl 1200m2 2 lónak? Úgy, hogy kapnak mellé persze takarmányt és a boxukba szabadon ki-be járkálhatnak?
2019. márc. 4. 15:48
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Az kevés... Még 1nek is. Persze van, aki ekkora helyen tart lovat, de attól még nagyobb területen érzik jól magukat. Pl legelni semmit nem tudnak, kb pár nap alatt kopaszra legeli, szénát meg hiába adsz pl hálózott bálából, az a legelést nem helyettesíti.
2019. márc. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!