Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ennyi pénzből kijön egy ló?

Ennyi pénzből kijön egy ló?

Figyelt kérdés
Sziasztok, még itt szeretném leszögezni, hogy nem most akarok lovat venni, csak évek múlva, amikor már eleget tudok róluk. A 'tervem' az lenne, hogy nekem lenne egy saját lovam, és valaki másé lakna nálunk bértartásban. Azt olvastam, hogy boxos tartásért havi 60 ezernél indulnak az árak (javítsatok ki, ha nem így van, tényleg csak többet szeretnék megtudni), és egy ló havonta 20-25 ezer forintba kerül. Szóval ha 60 ezret kapnék a bértartott lóért, annak az árából kijönne a két ló eltartása? Tudom, hogy eshet bajuk, meg oltások kellenek, de most az állandó, betervezett költségvetésekre gondolok.

2019. márc. 5. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. 60 csak normalis infrastruktura eseten muodik. Haznal onkoltseg + 10-15 szokott lenni, az messze nem 60.
2019. márc. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az a 60ezres bértartás az egy lovászokkal teli istállóban (lovardában) van!Te ennyit nem fogsz kapni!
2019. márc. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az önköltség mit takar? A ló ellátása, és azon felül a 10-15 ezer forint?
2019. márc. 5. 16:36
 4/7 anonim ***** válasza:

5-8ezer/bála + elhozás/elhozatás. 1 Ló 4-5 bála/hónap. (2Ló kihozható kb 7 bálából)

Ha akarsz akkor + szemes takarmány (árpa/kukorica/zab) 6-9ezer/mázsa +roppintás vagy morzsolás.

Állandó viznek lennie kell. Ha nincs erre alkalmas ivó kút az megnöveli a víz számlát 2-3 ezerrel.

Minden nap neked kell kitrágyázni ha már pénzt kérsz érte ez az elvárás. Nagyon sokat nem tudsz kérni mivel pályád sincs gondolom amit használni tud vagy nyergesed stb..

Talán annyit tudsz kérni hogy a te lovadnak a széna "ingyen" legyen. De ezekre jön az állatorvosi költség, kovács stb.. Meg hát át kell adnod a kapu kulcsod hogy bármikor be mehessen a saját lovához..


Nálunk (borsodban) van olyan lovarda ami 25-30 ezer a bértartás szemessel+ab limitum szénával boxos tartással, nappal 7+hektáros legelővel...

2019. márc. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nálunk a bértartás egy felújitott istállóba fedett lovardába minden benne van az erba kivéve az állatorvos 30 ridegbe 35 boxba. Másik lovardába meg 30 a boxos. Én bárhol voltam 30 max 40 volt a tartás. A legjobb lovardákva enyi. Nálunk a környéken 20e szokott lenni az ilyen otthon tartás
2019. márc. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Otthoni magánistállónál kb 30-40ezer/hó, nagyobb lovardában ahol van pálya, esetleg fedeles stb az 60-80.
2019. márc. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Szeretnék nyergest is, meg egy fedetlen lovardát, vagy tudjátok, egy ilyen sima pálya. Az dob valamennyit az áron, vagy az is alapnak számít?
2019. márc. 5. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!