Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet egy lóról?

Figyelt kérdés
Sziasztok, egyszer szeretnék egy lovat (persze nem most, még közel sem tudok róluk eleget), már nagyjából 10 éve vágyom egyre, és ezt a szüleim is tudják, viszont ők nem teljesen biztosak a dologban. Olyanokra gondolok, hogy a lovaglás megmozgat, többet leszel a szabadban, felelősségre tanít, stb. Ti hogyan győztétek meg a szüleiteket? (Nem a pénz miatt nem akarják, csak attól tartanak, hogy egyszer megunom, vagy lusta leszek vele foglalkozni, ők pedig nem akarnak helyettem gondoskodni róla)

2019. márc. 6. 14:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Jársz lovagolni rendszeresen?mert ugy vettem ki az írásodbol hogy nem...akkor pedig előszörérdemes lenne eljárnod hogy lásd mi felelősség egy ló tartása,és őt rendszeresen kell mzgani nem csak akkor ha van kedved lovagolni...
2019. márc. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A ló tartás nehezebb mint gondolnád.

Ahhoz minden nap 4-5 órakor felkell kelni és abrakolni, takarítani, csutakolni. A takarmányt előre beszerezni, a trágyának helyet csinálni, kihordani, ganézni kell.

Ami nem is könnyű meg nem is szép , az nagyon rabszolga munka. Nincs karácsony, húsvét, szabadság, ünnep, kirándulás, semmi nincs azonkivűl hogy mindíg gondozni kell a lovat.

A legtöbb kisgyerek a nyulat is megunja egy-két hónap alatt, de az más mert meglehet enni akkor.

2019. márc. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

No jó, jó, de egy paci sem elégszik meg azzal, hogy néha megülöd.

Hogyan képzeled az elhelyezését, eltartását, tisztán tartását?

A szálas- és szemestakarmánynak is hely kell.

Belegondoltál abba, mivel jár egy ló tartása és te ebből mennyit vállalsz felelősséggel?

Nem csak pénz kérdése egy ló tartása, hanem időt is kell szánni a pacira és munkát is!

2019. márc. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Thillmin válasza:
Javaslom a fokozatosság elvét. Van vagy volt már házikedvenced, amiről te gondoskodsz/gondoskodtál? Ha igen, akkor már igazoltad az alkalmasságod. Ha még nem, akkor meg itt az ideje! Mielőtt lovad lenne, kérj valami kisebb állatot, mondjuk aranyhörcsögöt! Ezzel könnyebben ki fognak egyezni a szüleid, és így megmutathatod, hogy mennyire komolyan gondolod. Ha nem szökik el tőled a kanári, fényes a szőre a törpenyuladnak, vagy csak láthatóan jól érzi magát nálad a tengerimalac, akkor a szüleid be kell, hogy lássák: fogsz tudni gondoskodni egy lóról is.
2019. márc. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Igazuk van. A ló nem az az állat, amire elég naponta egyszer ránézni, és egy-két évig kell gondozni. Ha még kicsi vagy, akkor muszáj lenne nekik is foglalkozni vele. Nem azért, mert megunod, hanem mert más dolgok fontosabbá válnak. Ha már közel vagy a felnőtt korhoz, akkor most érsz a legbizonytalanabb korba. Akár tovább tanulsz, akár dolgozni kezdesz, valószínűleg néhány éven belül elköltözöl otthonról, az is lehet, hogy az ország másik felébe. Sem időd, sem pénzed nem lesz egy ló eltartására. Ha egy szülő állatot vesz, azt magának veszi. Ő tartozik felelősséggel érte, nem a gyerek. Egy lóra ez különösen igaz. Ha a szüleid nem akarnak lovat, nem érdemes győzködni őket.
2019. márc. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, hogy hol tartanád. Ha magatoknál, akkor bizony arra külön lovász kell (pláne, hogy szerintem egyikőtök sem ért a lovakhoz).
2019. márc. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem egy gyereket nem egyből egy ló tartásával kell felelősségre tanítani. Esetleg tengerimalaccal, nyúllal, hörcsöggel, macskával, max. kutyával. Na meg igen, nem tarthattok úgy lovat, ha senki sem ért a lovakhoz. Esetleg egy lovardában vehettek egy lovat. És akkor az a tied, fizetned kell az ellátását, járhatsz vepe versenyekre, meg minden, és jársz hozzá lovagolni. És legalább, ha beteg vagy valami történik, ami miatt nem bírod lemozgatni minden nap, akkor ők azt megteszik. (Jobb esetben)
2019. márc. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok, négy vagy öt éve lovagolok, és van két macskám, szóval a felelősség kisállattal való kimutatása offos, és lovagolni sem kezdhetek el újra. És igen, tudom, hogy mekkora felelősség egy ló, hogy mennyi munkával jár, és hogy tartani is kell valahol, most mindettől függetlenül kérek tanácsokat, csak a meggyőzés szempontjából. Tényleg nem most szeretnék lovat venni, minimum egy/másfél évet szeretnék vele várni, hogy eleget tudjak róluk, csak szeretném még most elkezdeni puhítgatni a szüleimet ebben a témában.
2019. márc. 6. 22:13
 9/15 anonim ***** válasza:

(#7-es vagyok)

Értem, hogy most egy kicsit fel vagy háborodva, hogy kb. mindenki azt írta, hogy ne tarts lovat úgy, hogy nem lovagolsz, hogy kezdd az állattartást egy kisebb állattal, hogy a lónak hely is, kaja is, meg minden IS kell.

Csak ezeket nem írtad bele a szövegbe, hogy te lovagolsz, voltak már állataid, tudod, hogy egy lóval mennyit kell foglalkozni. Szóval ezeket, mi nem tudhattuk.

De egyébként, ha van 2 macskátok, akkor a szüleidnek rá kellett volna jönniük, hogy foglalkozol az állatokkal, nem unod meg őket stb. Hacsak nem rossz tapasztalatuk van ezzel kapcsolatban.

De egyébként vállald el, hogy innentől Te gondozod a macskákat. De akkor gondozd is őket rendesen.

2019. márc. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Sajnálom, nem vettem támadásként a kommenteket, és én sem támadásnak szántam, csak szerettem volna, hogy tudjátok a körülményeket. Az én hibám, hogy a kérdésbe nem írtam ezeket bele, és hálás vagyok a hozzászólásokért. A macskákkal egyébként az öcsémmel közösen foglalkozom, mert az egyik cica közös :)
2019. márc. 6. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!