Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csajok! Kengyel nélkül hogy...

Csajok! Kengyel nélkül hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Igazából annyi hogy bokasüllyedésem van és így kénytelen leszek hosszabb távon kengyel nélkül lovagolni. Viszont lovaglás után éreztem hogy odalenn nincs minden rendjén. Haza értem és elmentem pisilni Na azt hittem ott halok meg. Nagyon fájt a pisilés és fürdés közben a víz és az érintés is. Nem lenne kellemes ha minden lovaglás után ez lenne. Valaki tudna valamit ajánlani? Vagy majd megedződöm?


Ui: az edzőm szerint nagyon jó zárt ülésem volt mindegyik jármódban tehát nem lehet gond hogy nagyon csúszkálok, csak a kellő mozgásom volt meg a nyeregben


2019. márc. 7. 20:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vállak hátrébb, és az ülőcsonton ülj, ne a szeméremcsonton. Így az adott pont sem fog kidörzsölődni. Egyébként lehet kengyel nélkül is könnyűügetni, nem kell mindig üldögélni ;)
2019. márc. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nem volt ilyen problémám, nincs esetleg valami nőgyógyászati gondod?


A bugyid és a nadrágod anyaga is lehet ludas

2019. márc. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kengyel nélküli lovagláshoz megfelelő erőnlét szükséges. Én annó mikor kezdtem szőrén lovagolni, semmi mást nem csináltam hetekig, mint kiálltam a lovon sima lépésbe, amíg nem tudtam 10-15 percig egyhuzamban csinálni addig értelme se sincs mást csinálni, mert nem tudod tartani magad, ráadásul a lónak is csak vered szét a hátát. Szóval itt az edződ a hülye, hogy ezt nem tudja...
2019. márc. 8. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem csak ülök egyhelyben hanem könnyű ügettem végig. Nem vertem a hátát mert akkor a seggem is fájna.Csak könnyű ügetésnél a nyeregnek nagyon magas a markamrája és neki ütközök részben ez is zavar részben a leérkezés is hiába a seggemen ülök másrészt nagyok a szemérajkaim és igazából bárhogy ülök még lépésben is zavaró tud lenni.

És meg van a megfelelő erőnlét mert végig bírtam és nem vertem a hátát mert azt észre szoktam venni ha verem a hátát mert akkor fájnak az ülőcsontjaim.

Viszont egyébként se tudok mást csinálni mert mivel nagyon fáj a bokám a bokasüllyedés miatt így muszáj ezt mert mire a vágtához érünk begörcsöl és nem tudom beugrasztani sajnos.

2019. márc. 8. 06:30
 5/12 A kérdező kommentje:

jah és csak annyit. kengyel nélkül ki tudok állni 10 percig a nyeregből. viszont kengyellel nem megy mert amint ránehezedem a bokámra kicsit is 2-3 perc múlva fáj.

És nem kéne abba hagynom a lovaglást 1 évre csak emiatt mikor így semmi bajom nincs ez a problémámon kívül.

2019. márc. 8. 06:32
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ki fogsz röhögni, de húzz bicajos nadrágot. Egyik lovasomnak is ilyen baja volt, és poénból mondtam vegyen bicajos nacit, ami alvázrészen ki van párnázva. És basszus bejött neki. A bokafájósom meg fáslizza a lábát, így bírja a kengyelt is.
2019. márc. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó! Lehet, hülye kérdés, de a rövid bicajos gatyát fel lehet venni lovaglónadrág alá is? Am. nekem is ilyen problémám volt, de biztos, hogy az ülésemmel van goind, meg az egyensúllyal, mert ha odafigyelek, akkor nem töröm ( annyira) össze. Plusz évek óta lovazok, de eleinte volt, aztán elmúlt, majd egy idő után megint kijött ez a probléma
2019. márc. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

igen az egész jól hangzik hogy bicajos gatyó lovasnaci alá. Viszont az nem látszik át? Elég ciki lenne hogy kivagyok párnázva.

Vagy több alkalom után rájövök milyen pozíció a jó?

Mert igazából tanügetésbe semmi bajom nincs csak a könnyű ügetésnél kezd fájni.

Sajnos a fáslizás se jó mert nem a terheléssel van bajom hanem hogy fura pózban van a bokám és úgy terhelem azon a fásli se segít.

2019. márc. 8. 13:28
 9/12 anonim ***** válasza:
Van ám hosszú nadrág is nem csak rövid. Amúgy az első válaszolónál a pont. Amikor könnyűügetsz, akkor se a szemérecsontra kell ráesni vagy megütni a kápát. Valószínűleg túlságosan előre dolgozol, ha a vállaid hátrébb mennének, akkor a csípőd is hátrébb kerül. Persze úgy jóval nehezebb könnyűügetni, hát még kengyel nélkül.
2019. márc. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem soha nem szokott ilyen problémám lenni még szőrén sem. És amúgy nekem is nagyon fáj a bokám könnyűügetésnél egy idő utàn, de ha egy ideig nem lovagolok akkor még jobban.
2019. márc. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!