Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyit eszik két ló?

Mennyit eszik két ló?

Figyelt kérdés
Két ló havonta mennyi szénát eszik? Körbálában számolva. És mindenképpen kell mellé szemes takarmány is? Abból mennyit esznek? És mennyibe kerül elszállíttatni a trágyát?

2019. márc. 10. 01:06
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Bonyolult lett volna megkérdezni úgy, hogy 1 ló mennyit eszik és felszorozni kettővel? :) Vagy 1 csődör meg egy kanca, és gondolod, hogy nagy lehet a különbség?

Egyébként nyilván fajták között is lehet különbség...

A trágyát lehet, hogy akár úgy is meg tudod oldani szerintem, hogy kb. 0-ra gyere ki, azzal, ha lényegében eladod olyannak, akinek szüksége van rá.

2019. márc. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bonyolult lenne gondolatban elmondani, hogy egy ló mennyit eszik, majd kommentben felszorozni kettővel?
2019. márc. 10. 01:51
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Ez függ atól is hogy te hogy akarod nekik adagolni. Egyébként a legjobb a lovaknak ha be guritasz eléjük egy bálát igy folyamatosan el tudják érni. Sokszor kis mennyiséget szeretnek enni de eleinte lehet csak enni-enni fognak mert azt hiszik el fogy előlük.

A bálát egyébként keritsd valamivel körbe (ha nem veszel bálaetetőt) ami nem okoz sérülést a lónak de ha már fogy a bála is le érnek az aljára tehát nem akadályozza ebbe. Illetve ki tud nyitni hogy be guritsd a másik bálát.

Széna hálóba is be lehet húzni a bálát igy lassabban tudnak enni és jobban fognak emészteni (kevesebb az esély a kólikára).


2Ló/6-8bála/hónap (mint irtam eleite több utána kevesebb a táplálék felvételük)


Szemes etetése pedig nagyon sok mindentől függ. Mennyit lesz mozgatva, időszakosan vagy folyamatosan akarod adni, milyen a ló kondiciója stb..

Ha dagi nem szabad neki adni max csak időszakosan (pl:szőrváltás idején)

Figyelni kell hogy miből mennyit adsz mert könnyen kialakulhat patairha gyulladás amiből vagy felépül a lovad vagy nem. Ezzel nem azt mondom hogy ne adj neki napi szinten pl 1 fanglit csak hogy ez után olvasgas még hogy fel tud ismerni ha baj van. Tud te magad hogy a lovadnak mire lesz szüksége mert ahány ló annyi féle etetési mód is lehet. Vannak egyébként alap müzlik is ha adni akarsz neki valamit azon rajta van az adagolás is és be van keverve megfelelően.

Egyébként szemest roppintatunk vagy morzsoltatunk amit bevizezve (müzlit is lehet) jó adni a lónak igy nem tudja az orrába szívni vagy nem akad meg a torkán ha mohó (tapasztalatt).

Tehát ez után még olvasgass szerintem.


Trágyát nálunk a falubelieknek ingyen se kell. Gomba telepesek szokták elvinni 10ezer rskodás +5 ezer kiszállással. Ha én viszem egy megkérdezett földtulajdonos területére akkor kb 1-2ezer a benzin és +futó bérlés. De már most vettem erre a célra futót és egyből oda pakolom a trágyát igy nem kell többször fel-le pakolgatni.

Mivel kis mennyiségü a trágya ezért senki nembfizet érte mivel nem éri meg nekik.

2019. márc. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem hogy még a bálának jó ha ott is van fedél mert ha esik az eső berohad hamar valamint nyáron ugy kiszárad hogy csuda. Ilyenkor egy kicsit lehet nedvesíteni a külső réteget.
2019. márc. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez attól is függ, hogy mekkora területen és hogyan tartod. Ha van legelő, akkor kevesebb széna fogy. Áprilistól októberig ha van mit legelni, mikor 2 ló volt nálunk havi 2 bála ment el, télen 3-4. Ha nincs legelő csak a poros karám, akkor természetesen több fogy.

Szemes takarmány munkafüggő. Azért ha lovagolod heti 3x-4x, akkor nem árt, ezt neked kell kitapasztalni, hogy az adott ló mennyit igényel, hogy hasznosít.

Ha csak társállatnak kell a másik ló és nem lenne úgy kihasználva, akkor egy shetlandi póni is elég, az meg jóval kevesebbet eszik, mint egy másik nagy ló. Mozgatni persze azt is kell, de futószáron vagy kiskocsiban tökéletesen elmegy.

2019. márc. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2019. márc. 10. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!