Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tudtok a félherés lóról?...

T.Viiki03 kérdése:

Mit tudtok a félherés lóról? Illetve mennyire lenne csödőrős viselkedése?

Figyelt kérdés

Adott egy most 2 éves (2017 tavaszi születésű) mén/herélt csikó. Azaz amikor herélték csak az egyik heréje lett kivéve, mert akkor a másik még nem szállt le. Már leszállt a másik, szóval most egyherés. Kérdéseim a következők:

-Mennyire lesz később kezelhető, fog változni a viselkedése?

-Illetve így félherével fedező képes? Kancával tartható-e?

Most félherével simán kezelhető, nem bolond, heréltel van egybe tartva legelőn.



2019. márc. 16. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen tud fedezni, és arra ne adj, hogy most 2 évesen jól kijön a heréltekkel. Nekem is van egytökű ménem, most akarom kiheréltetni, mert így 5 éves korára hülyült meg, eddig olyan kis aranyos volt, hogy azt hittem megúszom, de sajnos drága műtét lesz. Heréltesd csak ki, és örülj, hogy lent van a másik heréje is, és nem kell egy nagyobb műtétre kórházba szállítani.
2019. márc. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem szóló is mondta nemző képes, nem jó ötlet kancával tartani.

Azt még hozzá tenném, hogy a félherés lovak könnyebben válnak agresszívvá - erre figyelj!

2019. márc. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendben, kiheréltettük!😊
2019. jún. 20. 15:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Szegény :/
2021. nov. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!