Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 2 éves kanca betörése/belovagl...

2 éves kanca betörése/belovaglása?

Figyelt kérdés
Nem én szeretnék egy 2 éves kancát betörni, mielőtt valaki félreértették. Hanem... Most vettem meg azt a lovat, aki eddig az álmom volt. 4 éves, kanca. Már 1 éve ismerem. Sajnos túl korán törték be (2 évesen). Ekkor én még nem ismertem, és nem is tudtam róla. Ráadásul elég rosszul lett betanítva, amit most próbálok korrigálni. Ezzel egész jól haladunk, egész gyorsan tanul. De attól félek, hogy a későbbiekben problémát fog okozni, hogy túl korán lett betörve. Például túl korán kell "nyugalmazni". Ennek megelőzésére vettem neki hátkímélésre nyeregemelőt, illetve az inai védelmére fáslit (meg majd ín- és bokavédőt is szeretnék neki venni). Arra lennék kíváncsi, hogy mivel lehetne ezt a hibát megoldani. Ha egy időre felmenteném a munka alól, akkor még erősödhetne? Tudom, hogy ezt csikó korában kellett volna, de az ő egészsége nekem nagyon fontos, és szeretném még menteni a menthetőt.

2019. márc. 17. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérdezz meg egy szakembert, aki lovakkal foglalkozik, de 'orvosi" szempontból (pl csontkovács, lómasszőr vagy valami ilyesminek hívjám), hogy mit lehet ilyenkor tenni, mi a legjobb. (Facebookon vannak ilyen szakembereknek oldalai)
2019. márc. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

*félreértené


Köszi :)

2019. márc. 17. 16:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
egyrészt egyetlrtek az előzővel, másrészt meg rengeteg futószáras munka (nem szaladgálás, munka), hogy a súlyod nélkül erősödjön. hosszú, jó tempójú terepséta is sokat használ
2019. márc. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Építsd újra, mintha most lovagolnád be. Tehát sok sok futószáras erősítés, kikötővel. Emellett korrekt lovaglás a kiképzési skála szerint. Előre és lefelé dolgozzon, erősödjön a hátizma.
2019. márc. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Terepre még nem mehetek vele a rossz betanítás miatt, de az a cél. Futószáras munka alatt miket értetek? Tudnátok példákat írni? (Voltizs/futószárazható heveder, kiképzőhám, vagy esetleg rakják le rudakat is közben?)
2019. márc. 19. 19:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Futószáras heveder + gumis kikötő. Rudat is rakhatsz, de ne az elején. Viszont jó, ha van fogalmad a szakszerű futószárazásról és a kiképzésről vagy hívj olyat aki segít. Tudom könyvből ezt nem lehet megtanulni, de a lovasakadémis sorozat első része erről szól, illetve a 3. Az elrontott ló utóidomítása.
2019. márc. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Igen, a Lovasakadémiás könyveket én is néztem már, meg a beszerzésük is folyamat alatt van.
2019. márc. 21. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!