Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy lóeg tudja tanulni,...

Egy lóeg tudja tanulni, hogyha mondom neki, hogy “Állj! ” megálljon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Múltkor földről dolgoztam a lovammal és legfőképpen azt tanítgatom neki, hogyha azt mondom hogy “állj” akkor álljon meg, viszont apa meg mondta, hogy erre sose fog megállni meg ilyenek, és amikor mondtam neki hogy pedig már megállt párszor akkor mondta, hogy véletlen. Szerintetek váltsak más vezényszóra (ötletek jöhetnek ebben az esetben) vagy meg tudja tanulni? 9éves telivér kanca
2019. márc. 17. 21:51
 1/7 anonim válasza:
0%
Próbáld a hóó kiáltást mint ahogy masok teszik
2019. márc. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztosan, de nem véletlenül alakultak ki a szokásos vezényszavak.
2019. márc. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy kutyát sem úgy állítunk le, hogy "állj"-t mondunk neki.

Lónak meg aztán végképp nem szokás.

2019. márc. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Megtanulhatja, de nem megszokott. Mi fütyülünk nekik. Sssss lassítunk, hó-t szokták még vagy úgy hogy hopp hó. Amikor azt akarom, hogy egy helyben álljon, akkor szoktam megállítás, után mondani, hogy áll a ló, de amúgy fütyülök.
2019. márc. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne tanulhatná meg? Ugyanolyan vezényszó, mint a lépés, ügetés, vágta, stb... Türelemmel, lépésből próbálkozz, más segítségekkel, amit már ismer, és ha megállt, ismételd el párszor, hogy áll a ló, okos stb.. Hamar rá fog jönni, hogy az áll szónál nem kell mozogni, és akkor boldogság van :) Érdemes nem egy éles, hirtelen "állj" szót mondani, hanem "hóóóó ááááll"-t, lévén a szó maga rövid, csattanós, ez inkább előreküldő segítség.
2019. márc. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

Ha már eddig más szavakat hallott és szokott meg, akkor nehezebb átváltani.Amit eddig mondtatok neki megálláskor, lehetne utána mondani az új szót.Egy darabig.Utána elhagyni a régi szót előle.

Vagy összekötni az új szót azzal, hogy mit csináljon.Pl.Állj!megállítod.

Nekünk 2 lovunk van,16 évesek.Utáltuk az idióta ló vezényszavakat.Sose tudtuk nekik így mondani, hogy hó, meg a többit se.

Kiskoruktól rendes emberi nyelven beszélünk hozzájuk, azt se kiabálva, hanem normálisan.

Sokan csodálkoznak is rajta, mert rengeteg mindent megértenek.És nemcsak rövid szavakat, hanem mondatokat is, amit persze sokat mondtunk nekik.

Például:Add ide a kis lábod....és mondjuk a nevét hozzá.Emelik fel a lábukat.Gyere ide,állj meg, mehetünk,futás,feküdj le, kérsz zabot? stb.rövid mondatokat, szavakat ismernek.De ehhez idő kell hogy kialakuljon, és összeszokottság.Mi ezt nem elterveztük, hanem így alakult ki.Ha érzik a szeretetet, akkor maximálisan együttműködnek ló vezényszavak nélkül is.

2019. márc. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért gondolják itt néhányan azt, hogy a ló csak arra az egy "megszokott" parancsra tud megállni. Azt a szót tanítod neki, amit akarsz.


"Egy kutyát sem úgy állítunk le, hogy "állj"-t mondunk neki."


Akkor hogy? Pedig én pontosan így szoktam.

2019. márc. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!