Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Helyes volt-e, amit az oktatóm...

Helyes volt-e, amit az oktatóm csinált?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem lovagolni, úgy egy hónapja. A legutóbbi óra elején mennem kellett néhány kört lépésben a lóval a pályán, és amikor először haladtunk volna el a pálya kijárata előtt, a lovam nem akart bekanyarodni, hanem egyenesen a kijárat felé ment. Nem sikerült megállítanom, gondolom, nem adtam túl jó szársegítségeket, nem voltam elég határozott stb. A ló csak a kijáratot keresztező kötél miatt nem ment ki a pályáról. Ekkor odajött az oktatóm, és először a száraknál fogva elvezette a lovat a kijárattól, majd a lovaglópálcával nagyott csapott a vállára, sőt még a pofáján is adott neki egy jó erős pofont. Később mondta nekem, hogy ez igazából nem fáj a lónak, ne aggódjak emiatt, le kell őtt szoktatni erről a rossz szokásáról, hogy ki akar menni a pályáról, és hogy a lovak hierarchiában élnek, ugyanilyen módszerekkel tartják egymást kordában stb.

Nem tudom, mit gondoljak erről, mert alapvetően úgy gondolom, hogy az állatoknál az ilyen büntetés nem hatásos, és viszolygok attól, hogy megüssek egy lovat. Kiskorom óta imádom a lovakat, nagyon sokat olvastam a viselkedésükről, de tudom, hogy nem vagyok szakértő, mert csak nemrég kezdtem igazándiból lovagolni. Szerintetek helyesen csinálta az oktatóm? Tényleg nem nagy baj, ha rácsapnak a lóra, nem fáj-e ez neki annyira? Más helyen is láttam már, hogy rácsapnak egyet a lóra, ha "rosszalkodik", és bennem ez mindig rossz érzést okoz, akkor is, ha azt mondják, hogy semmi baj nincsen vele.

18/L



2019. márc. 17. 22:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem az nem volt gond hogy a vállára racsapott, ezt le kell vele rendezni, bar szerintem igy azt jegyzi meg hogy az edzővel ezt nem teheti meg, tőled továbbra sem fog "tartani"

Viszont a fejére en nem csaptam volam, ha már a vallara igen... Ettől fuggetlen nem biztos hogy rossz edzo. Hol lovagolsz?

2019. márc. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

"...és először a száraknál fogva elvezette a lovat a kijárattól, majd a lovaglópálcával nagyott csapott a vállára, sőt még a pofáján is adott neki egy jó erős pofont."


Es a loban kialakul, hogy amikor elvezetik a kijarattol, akkor ki fog kapni.

Ha te ott es abban a pillanatban- amikor a lo kijarat fele vette az iranyt- nem voltal erelyes es hatarozott (a szarral, a palcaddal, a csizmaddal, stb.), akkor barmilyen, kesobb adott buntetes ertelmetlen.

2019. márc. 18. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Konkrétan ha rászokik a ló életveszélyes,hiszen a kezdő lovasok ezt nem tudják koordinálni. Ha te ráhagytad ,kénytelen volt az oktatód beavatkozni. Sok lovassal az a baj h cicababaként kezelnek egy 600 kg-os állatot,így bármikor azt csinál a ló amit akar.. Persze ha földhöz csap akkor egyből az oktató/edzö/lovarda a hibás. Elrontod a lovat ezzel h szarsz lovagolni határozottan mert egy kis pálcsütés téged kiborít,a következő lovassal aki utánad jön ugyanúgy megcsinálja csak lehet Ő meg is sérül miatta..
2019. márc. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
Nem volt helyes! Rá kellett volna hagynia a lóra ,hogy kivigyen a kötélen keresztül mindenkit a pályáról.. Ha tudsz külöbséget tenni a házinyulad és a ló között inkább ne lovagolj..
2019. márc. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Az edződ reakciója jó volt, csak az időzítés nem... Előbb kellett volna kapnia a lónak, hiszen így azt a sorrendet jegyezte meg, hogy elfordul az ajtótól, és akkor kap büntetést. Egyébként ha kézzel kap egyet, valóban csak olyan, mint az újság vagy papucs egy kutyának, lévén a nézetkülönbségeket ők egy kiadós oldalba rúgással rendezik le.. Most ahhoz képest te a puha tenyereddel...?

Legközelebb meg belső szár, külső csizma, hogy ne menjen ki. Méterekkel előbb el lehet kezdeni, így is jelzed a lónak, hogy nem vagy hülye és pontosan tudod, mit akar, te viszont nem szeretnéd.

2019. márc. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
13%

Egyrészt tudni fogja a ló hogy a lovasoktól nem kell tartania csak az edzőtől, így ez nem igazán vezet semmire.

Másrészt az időzítés valóban rossz volt az edző részéről, amivel kb. az ellenkezőjét éri el.

A pofájára én se adtam volna, mert csak félteni fogja a fejét aztán később majd kantározni se lehet.

Maga a pofon valóban nem nagy dolog nekik, de szerintem pálcával azért már ők is megérzik.

A ló egyébként 10mp-ig tud összekötni két dolgot. Ha az edződ nem 10mp-en belül ért oda megintcsak nem tudja a ló miért kapott.

+Nem verjük a lovat lovas alatt, mert balesetveszélyes.

Meg kéne tanítani kezelni ezt, hisz azért vayy ott. Nem rohangálhat be ő mindig szerintem ez nagyon rossz felfogás részéről.


Én a helyedben váltanék. Az erőszak sose megoldás. Lehet megtanulsz jól lovagolni, de kitudja mert lehet csak akkor normális a ló alattad ha ott van az edző, mert tartanak tőle. Ráadásul számomra ez teljesen abszurd hogy olyantól tanuljak, aki nem tudja a lovakról hogy hogyan “gondolkodnak” (lásd. rossz időzítés). Én is társnak tekintem őket, azt szeretném ha együtt dolgoznánk és fejlődnénk nem pedig átvernénk egyik sarokból a másikba.


Nézz videókat szabadidomítás témában. Értelmetlen erőszak nélkül magasiskola szintjére képezhető egy ló és még a lovak is élvezhetik az egészet (persze itt is vannak tudatlan emberek, akik nem jól használják a módszert). Ha így is csinálhatod akkor miért vernéd inkább?

2019. márc. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Ahol ilyen jellegű kérdések merülnek fel részedről, onnan el kell jönni (saját tapasztalat). Tudni fogod, mikor vagy jó helyen :)

Csak érdekességként: nálunk se a 25 éves sportló, se a 7 éves telivér nem fordul ki a pályáról. Nevelés és következetesség kérdése.


Amúgy jól látod, az utólagos verés nem vezet semmi jóra. A ló akció-reakció elvén működik, tehát amikor olyat tesz, ami nem kívánatos, akkor ott, azonnal kell - MÉRTÉKKEL - büntetni (ennek millióegy formája van, ebbe most nem mennék bele, mert pl bizonyos szituációkban a megállítás is egy büntetés).


Helyesen akkor járt volna el az oktató, ha neked magyarázza, mit hogy csinálj, hogyan fordítsd ki a kapuból, és ott rögtön elmagyarázza, hogyan tudtad volna elkerülni ezt a helyzetet.

2019. márc. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
18%
Hu de sok hülye van itt megint
2019. márc. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
12%
Utolsó 2 válaszolóhoz se mennék lovagolni
2019. márc. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 sassszem ***** válasza:
46%
nevelés és következtetést kérdése az én lovam is volt saját lóvam is volt ilyen akaratos én egyet oda csaptam a pálcával És tudta a kis hisztérika hogy ezt nem szabad csinálni. Helyesen tettem, mert ha ráhagytam volna a hülyeséget, nem biztos, hogy jóra vezet.
2019. márc. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!