Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meddig èlnek a haflingi kislovak?

Meddig èlnek a haflingi kislovak?

Figyelt kérdés
Valamelyik oldalon azt írták hogy 40-45 èvig de èn ezt kizártnak tartom..

2019. márc. 20. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez inkább egyedfüggô, mint fajta. A kislovak szívósabbak, hosszabb életűek, de attól még lehet köztük gyengébb szervezetű, rövidebb életű egyed. Főleg a mai túltenyésztett változatokban.

Élhetne eddig, de szerintem ez a lovak között is ritka. 30 körüli lóból is kevés van már, nemhogy 40.

Szerintem 25 a nagy átlag náluk, de ez tényleg sok mindentől függ és nem orientálodik a kislovakra (pl. hafi).

2019. márc. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Ez egyed és tartás függő is. Mire van használva stb..

Nagyapám furiosoját 44 évesen kellett elaltatni. De van a lovardába egy fajta tiszta sheti ő talán 42 lesz idén. Persze ő már nem dolgozik. Van az országban több 40 év körüli ló. (Én is meg lepődtem hogy mennyien vannak) Ismerek egy 30+os fjordot is amelyik mai napig versenyzik ügyességiben eredményesen.

Amelyik hafit ismertem ő 38 évesen altatták láb problémák miatt.

De mind jó körülmények és észszerű használat mellett éltek/élnek eddig.

Miért tartod kizártnak hogy eddig elél egy ló?

2019. márc. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tartom kizártnak hogy egy ló akár 40 èvig is elèlhet hanem azt tartom kizártnak hogy a haflingi lovak általánoságba 40-45 èvig èlnek mint ahogy irtam is a kèrdès alá ezt olvastam egy oldalon.Pontosan ezt irták : hosszù èletüek ès 40-45 èvig èlnek
2019. márc. 20. 22:17
 4/6 A kérdező kommentje:
Ès amúgy köszönöm az eddigi válaszokat :)
2019. márc. 20. 22:18
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy jól tartott, jó vérvonalú Hafi lazán elélhet 45 évet, de a mai sportlovasított változatok eléggé lehúzzák az átlagot. Mondjuk ha csak a "valódi" Hafikat nézzük, nem lepődnék meg 35-40 év átlag életkorra, viszont ha minden bejegyzett Haflingit, akkor ez is sok lenne.
2019. márc. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%

Jól tartva elélnek akár 40 évig is.Tudnék rá több példát is.De ez olyan, mint amikor azt mondják, a kutyák elélnek 20-25 évig is.Nekem sok kutyám van, volt.Legöregebb 20 évesen hunyt el.De volt 17 is.Átlagosan 15 évet élnek.Jól tartva is.Mondjuk az enyémek keverék, mentett kutyák, ki tudja milyen génekkel, rossz előélettel.

Nekünk is van 2 haflingi,17 évesek.Egyáltalán nem látszik rajtuk a koruk.Lótartó ismerősök mondják, ilyen idős ló már öregnek számít, de semmi nem látszik rajtuk.Remélem megérik a szép magas kort.

2019. márc. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!