Kezdőoldal » Állatok » Lovak » El lehet adni egy fél szemére...

El lehet adni egy fél szemére vak lovat? Ha igen mennyiért?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves kancája a férjem lányának. Az egyik ismerőse addig addig beszélt a lánynak,hogy milyen szuper kis ló az, semmi baja, hogy megvettük neki. 270 ezerért.

Aztán jöttek a gondok, előbb ez, aztán az derült ki, hogy baja van. Amit nem lehetett kezelni az a vakság, a többi baját rendberaktuk. A ló egyébként annak a csajnak a lepukkant tanyáján maradt, fizetünk neki havonta 40000 forintot tartásdíjként. Mikor mondtuk neki, hogy szerintünk tudott róla, hogy baja van a lónak, letagadta, még ő lett megsértve. Már másfél éve fizetjük a lótartást, a férjem lánya nem megy, nem akar/fél így rajta lovagolni.

El lehet adni szerintetek így egy lovat? Angol telivér a fajtája. Azért ingyen sem akarjuk senkinek adni, már 1 millióba benne van egy másfél év alatt.


2019. márc. 21. 17:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
A legtöbb lovat semmiben se gátolja a félvakság, max arra forduláskor bizonytalan. Ha egyébként pöccröff, képzett, terepbiztos, akkor simán ellovagolható.
2019. márc. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Te most viccelsz velem?! Már ne haragudj, de Te vagy felháborodva?! Miért nem vittél magaddal orvost, amikor vettétek? Eddig nem tünt fel? Nagy lovas lehet a kiscsaj, ha eddig vígan lovagolt, most meg kiderült, hogy nem lát rendesen, aztán már nem is kell...

Honnan tudod, hogy vak? Doki volt kint?

A érdésedre a válasz: 60.00 és 600.000 Ft között tudod eladni. A telivér nem ritka ló, és azt mindenki lesz@rja, hogy Ti mennyit költöttetek rá...

Amúgy papírok? Oltás? Származás? Verseny eredmény? Képzettség? Az ár ezektől függ...

2019. márc. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Hobbilónak még jó, ha olyan a lovasa akiben megbízhat mert a vak felére fordulásnál lehet bajok lesznek, de láttam már teljesen vak lovat akit lovagolnak, mert olyan a lovas akiben teljesen megbízik a ló hogy jófelé irányítja.

Ez még nem indok a vágóhídra, viszont a vételárért már aligha fogjátok eladni, nem sok ember vállal egy félvak lovat főleg egy egészséges áráért.

2019. márc. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Endo the blind keress rá facebookon. Neki 0 szeme van. És versenyzik. Azért mert a gazdája nem tudta le annyival hogy vak és nem foglalkozunk ezután vele. Vagy Chacco Blue II Magyarország legeredményesebb ugrólova... Conrado NRW most tért vissza az ugrósport krémjébe fél szemmel, decemberben vették ki neki a szemét. El tudom képzelni mennyire szeretheti a lány a lovakat meg a lovaglást ha ennyitől lemond róla. Én akkor sem mondanék le a lovamról hogyha kiderülne hogy teljesen vak. Dehát kinek mi.....
2019. márc. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Nekünk is volt félszemű lovunk. Tökéletesen ment kocsiban, nyereg alatt. Szóval nem akadályozza semmiben. Az tény, átvertek titeket, viszont ha ki vannak kezelve a bajai és csak a szeme a gond, ugyanúgy lehet vele dolgozni, mint 2 szemű társaival. Valószínűleg a kiscsaj is finnyás, ha nem tökéletes nem is kell...
2019. márc. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, haragszunk is rá emiatt, hogy csak így lemond róla. Az tuti, többet nem veszünk neki állatot, dolgozzon meg érte ha annyira akar majd. Nagyon könyörgött ezért a lóért, de egyáltalán nem foglalkozik vele. Most 15 éves. Én elleneztem ezt az egészet, de azt sem akartam, hogy a gonosz mostohaanya miatt ne legyen lova. Mostmár a férjem is belátja, hogy nagy hiba volt.
2019. márc. 21. 20:44
 7/15 anonim ***** válasza:

A legkedvesebb iskolalovam is vak a fél szemére.


Először észre sem vettem, nagyon szépen dolgozik a karámban.


Terepen egy kicsit dobálja a fejét, próbál a vak oldalára is nézni, de amúgy nagyon szépen megy kint is.

2019. márc. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha régóta nincs munkában keressetek olyat, aki jól tud lovagolni és kicsit visszahozza kondiba, tudásban. Meghirdetitek és biztos találtok neki gazdát. Fiatal is, ha vannak papírjai és igényesen be van lovagolva, akkor nem lesz gond, viszont induló árnak max 500 ezret adnék meg így látatlanba.
2019. márc. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%

Üdv kérdező!


Minek teszel fel kérdést, ha aztán törölteted a válaszokat?

2019. márc. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
Sok iskolaló is vak a fél szemére és kisgyerekek is ellovagolják. Semmi baj nincs egy félszemére vak lóval. Néha kicsit engeni kell neki hogy jobba elnézzen a avak oldalára hogy ne ilyedjen meg aztán kész. Semmi baja nincs attól hogy vak.
2019. márc. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!