Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hevederiszony? Munkaiszony?...

Hevederiszony? Munkaiszony? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy lovam aki amikor elhoztuk semmi baja nem volt, állatorvos is volt és kb egy hónapja csinálja azt, hogy pucolásnál “csapkodja” a farkát, sunyít és előfordult már az is, hogy rúgott. Amikor rúgott rácsaptam egy kicsit a nyakára, viszont amikor csak sunyít akkor azt hogy kéne lereagálni? (természetesen olyankor nem csináltam még semmit, csak megvártam amíg már nem sunyít). Nagyon gyengén pucolom, mostmár csak szőrkefével meg néha vakaróval, mert a gumivakarót még épphogy, de mást már nem tűr. Nyergelésnél amint ráteszem a nyeregalátétet már csapkod a farkával és sunnyít mindezt a nyeregemelőnél, nyeregnél, martingálnál és hevedernél. Kantározásnál felemeli a fejét és a száját meg így felhúzza. Nyereg alatt nagyon jól megy, de van amikor ügetés és vágtabeugratásnál sunyít. Illetve amikor hoznám ki a karámból, meglát akkor figyel, odamegyek hozzá, vagy ő jön oda aztán ha arrébb megyek és visszamegyek hozzá akkor elüget előlem. Mi lehet a baj? Bocsi hogy hosszú lett. Negatívakat köszönöm nem kérek. Köszönöm ha elolvastad.
2019. márc. 29. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem így leírva hátproblémának tűnik. Nézesd meg a dokival, meg egy nyergessel, hogy jó-e rá a felszerelés. Valami baja, gondja van, ha a hátához érsz, illetve nyilván, mikor ülsz rajta, mivel a felszerelésből már tudja, hogy rá fogsz ülni. Ha a beugratásnál sunyít, akkor kéne ugye a hátizmait erősebben használni...
2019. márc. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is egészségügyi probléma lehet a háttérben. Ha teljesen egészséges (fogtól-patáig) akkor pedig a felszerelés nem jó (akár zabla is lehet a baj, de inkább a nyereg). Ha azt is megnézte szakember és minden oké, akkor a lovaglásodban is keresgélj, hátha az a baja. Nem bántásból írom, de lehet hogy egy nagyon jó lovasa volt eddig, te meg mondjuk kezdőbb vagy és erőteljesebben adod a segítségeket/jobban pattogsz a hátán/stb., ami az érzékenyebb lovakat zavarhat a munkában, esetleg kellemetlenséget okoz nekik.
2019. márc. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Gondoltam kihívni Arany Millát hozzá majd a közeljövőben de akkor lehet hogy már most elkezdek intézkedni. Egy kupectől vettük, akitől az edzőm már vett 2másik lovat és mindkettő nagyon jó kis lovacska volt ezért vállaltuk be, mert már ismeri, 1 év “garanciát” is adott a pacira. Nem vettem bántásnak egyáltalán, de a kupec végképp nem tudott lovagolni csak felült aztán jól van az úgy az előző gazdáit meg nem igazán tudnám visszakövetni mert külföldről hozták, úgyhogy a lovaglásomat se zárom ki, de azt tenném utolsó helyre. Felszereléskén pedig egy daslö szintetikus nyergem van ami meg ugye elég könnyű, úgyhogy nem tudom (igen nyilván lehet hogy nem passzol persze) de akkor majd megnézetem azt is. Köszönöm mégegyszer mindenkinek! :)
2019. márc. 30. 10:57
 4/4 kiss.a ***** válasza:
100%
Milla a legjobb ötlet. Mutasd meg neki a nyergedet is (azt mondjuk valószínűleg eldobatja, mert azok nagyon rossz nyergek), ért hozzá! Minél hamarabb kérj időpontot, mert elfoglalt!
2019. ápr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!